В Україні треба створити єдиний міжвидавничий каталог для закупівель - експерт

В Україні треба створити єдиний міжвидавничий каталог для закупівель - експерт

Укрінформ
В Україні необхідно створити єдиний міжвидавничий каталог для закупівель бібліотеками, де буде міститися інформація про книги всіх українських видавництв з вказаними видавничими цінами.

Про це у ході круглого столу в Укрінформі на тему: "Бібліотечна реформа: від держзакупівель до зміни системи" повідомив директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

"Я вважаю за потрібне зробити єдиний реєстр пропозицій видавців з цінами і з відповідальністю видавців за можливість постачання книжок, а також має бути обов’язкова реєстрація всіх бібліотечних закупівель незалежно від суми, щоб суспільство знало про кожну книжку, яка закуповується бібліотеками", - сказав Красовицький.

Він зазначив, що також має здійснюватись інформування про всі заплановані закупівлі бібліотек на сайті Міністерства культури. Він додав, що важливою складовою бібліотечної реформи має стати розробка нових соціальних нормативів бібліотечного обслуговування.

У свою чергу, голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін наголосив на необхідності невідкладного реформування бібліотечної сфери, а також належного фінансування бібліотек. 

"В країнах світу бібліотека була і залишається найвищим університетом. З отриманням незалежності Україною, державою, органами влади, незалежно від того, хто посідав найвищі сходинки на цих пагорбах владних, книга і бібліотеки були позбавлені ролі найвищого інтелектуального інституту держави. Чимало років, коли бібліотеки не отримували навіть елементарних коштів для того, щоб переплатити періодику, для того, щоб купити якісь книжки", - зазначив Афонін.

Він наголосив на створенні абсолютно раціональної та логічної системи відновлення і наповнення фондів бібліотек. "Для цього на рівні Міністерства культури, на рівні Інституту книги, який створюється, мусить бути створена комісія на постійній основі, до  якої увійдуть видавці, бібліотекарі, для того щоб напрацювати абсолютно чітку схему, як виходити з цієї ситуації, які кошти для цього потрібно, які строки для того, щоб бібліотеки стали саме тими центрами освітніми, культурними, інформаційними, якими сьогодні вони є в Європі", - сказав він.

Зокрема, учасники круглого столу дійшли висновку, що сьогодні все частіше фіксуються факти закупівлі антиукраїнської літератури, книжок російських видавництв.

"Сьогодні виникають такі казуси, коли територіальне управління може дозволити собі якісь книжки, які не відповідають вимогам часу, тому що ці вимоги часу ніде не закріплені. Наше Міністерство може замовляти, видавати книжки, літературу не українською мовою, зокрема російською та англійською. Відповідно оскільки є такий запит, в тому числі на російську мову на східних теренах нашої країни, то ми розпочали такий великий проект. У нас пріоритет - це Схід України і ці книжки будуть прийматися і будуть передаватися вже далі по населених пунктах", - сказав державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-