У Франківську відкрився "фестиваль усіх мистецтв" - Porto Frankо

У Франківську відкрився "фестиваль усіх мистецтв" - Porto Frankо

Відео
6529
Ukrinform
З 14 по 18 червня в Івано-Франківську пройде фестиваль сучасного мистецтва Porto Frankо.

Про це повідомляє "Тиждень".

"У рамках фестивалю Porto Franko щоденно відбуватимуться від 10 до 20 мистецьких подій. Локацій – багато, основна з них – це палац Потоцьких, історична пам’ятка, яку минулого року вперше за довгий час відкрили для загального доступу (в радянський час там містився госпіталь – ред.). Тут відбуватимуться події трьох програм фестивалю – "Візуальна сцена" (на двох поверхах хірургічного корпусу палацу, зокрема, експонуватимуть роботи більш ніж 30 художників з України, Росії, Німеччини, Голландії, Японії, Білорусі, Румунії), "Експериментальна музика та поезофонія" (йдеться про виступи, зокрема, Юрія Андруховича з гуртом Karbido, Тараса Прохаська з сенегальським музикантом Кеба Ціссохо; експериментальна вистава "POESOPHONIA. НІЧ" поєднає поезію Михайля Семенка і Ніки Турбіної, поетичні читання Юрія Іздрика зі звуками контрабаса й акордеона тощо) та "Порт Палац", - йдеться в повідомленні.

Щоб потрапити до палацу Потоцьких на фестиваль, потрібно буде купити денний квиток вартістю 25 гривень.

Формат та масштаби фестивалю за роки його діяльності зазнали змін, що трохи ускладнює літочислення. З одного боку, історія фесту тягнеться з 2010 року (його засновник та нинішній президент – композитор Роман Григорів, відомий київським поціновувачам мистецтва завдяки проекту "Нова опера"). Фестиваль влаштовували два роки поспіль, потім була пауза, після якої – у 2016 році – до організації Porto Franko долучився київський Гогольfest, який на той час мав вже досвід, переваги та популярність успішного столичного фестивалю

Кооперація двох мистецьких команд була взаємовигідною, проте роль локомотива, безумовно, належала команді з Києва. Тогоріч Porto Franko навіть часто фігурував як "ГогольFest у Івано-Франківську". Столичні митці, зі свого боку, мали можливість спробувати свої сили у проекті, який зміщував територіальні акценти (у 2016 році в арт-сфері активно говорили про те, що мистецький потенціал треба виводити за межі Києва). Локомотивну місію – як мінімум - було виконано успішно, тож цього року слово Гогольfest із назви прибрали.

Porto Frankо у перекладі з італійської — вільний порт. З цією ідеєю й працювали організатори, іноді у буквальному сенсі (так, наприклад, будівля Івано-Франківського обласного драмтеатру на час фестивалю перетвориться на гігантський корабель), частіше – фігурально, називаючи фестиваль вільною гаванню для усіх мистецьких проявів та ініціатив.

Проект має некомерційний характер, реалізується за підтримки Міністерства культури України і благодійного фонду "Смолоскип".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>