Київський хор підкорив серця німецьких парафіян

Київський хор підкорив серця німецьких парафіян

Фото, відео
Укрінформ
Дуже тепло прийняли у Німеччині виступ хорового колективу «Веснівка» з Києва.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

У Берліні відбулися концерти в базиліці католицької парафії Розенкранц і католицької церкви Св.Петра. Причому в базиліці виступ хору передував церковній службі і завершував її. Також хор виступив у церкві в Ерфурті.

«Враховуючи наш репертуар, для нас виступ у церковних залах – благодать, тут ми змогли насолодитися усіма акустичними можливостями. Ми коли заспівуємо, публіка завжди перебудовується на наш лад», - розповіла кореспонденту художній керівник і диригент Жанна Сосновська.

І дійсно, парафіяни церкви і ті, хто спеціально прийшов послухати київський хор, слухали багатоголосий дівочий спів – церковну музику і твори українських композиторів, щедрівки та «купальский цикл» - буквально затамувавши подих. А "Ніч яка місячна" та "Гандзя" у виконанні переможця міжнародного конкурсу в категорії "академічний вокал 10-12 років" Антона Обараза навіть зірвала вигуки "браво" (Сосновська протягом 8 років - голова журі міжнародних конкурсів, Антона вона взяла під свою опіку).

Приїхала з хором і молода композитор Ганна Рождественська, яка два твори написала спеціально для цієї поїздки, а також грала в концерті. «І всю душу, яку вона вклала в ці твори – це її прагнення якнайдостойніше представити Україну на міжнародній сцені», - говорить художній керівник «Веснівки».

Нинішній візит до Німеччини вже п'ятий у гастрольній історії колективу. Керівниця хору дуже вдячна Посольству України у ФРН за бездоганну організацію. Планували ці гастролі задовго, за півтора року.

Хор відомий у багатьох куточках світу, він об'їздив 34 країни, включаючи США, Австрію, Марокко, Естонію, Голландію, Норвегію, Чехію, Грецію, Словаччину.

Цей колектив - ровесник незалежної України, був утворений 24 квітня 1990 року. Учасники– молоді таланти. Приймають до хору з 3 років (з 3 до 8 років - молодший хор) і співають «поки заміж не вийдуть», - сміється Жанна Сосновська. Вона зазначає, що «Веснівка» - це громадська організація, приватний хор, а не школа. Туди приходять ті, «кому подобається така музика». Подобається вона і іншим.

Відео Ольги Танасійчук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-