Перемога фільму Лозниці у Каннах стане перемогою України - продюсер

Перемога фільму Лозниці у Каннах стане перемогою України - продюсер

1433
Ukrinform
Якщо фільм Сергія Лозниці "Лагідна" ("Кроткая") здобуде перемогу в головному конкурсі 70-го МКФ у Каннах, це стане перемогою нашої країни, оскільки режисер є громадянином України.

На цьому наголосив у середу на прес-конференції в Укрінформі український продюсер фільму Сергій Лавренюк (компанія Solar Media Entertainment), відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

"Якщо це буде перемога, то ви знаєте, що в Каннах йдеться про приналежність до громадянства режисера. Сергій Лозниця має громадянство українське. Тому це буде перемога України, безумовно", - сказав Лавренюк, водночас додавши, що "вірогідність отримання прокатного свідоцтва в Росії є невеликою, тому що насправді це гостросатирична, іронічна картина, яка висміює найбільш негативні явища".   

Генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі відзначив позицію російських копродюсерів фільму.

"Лев Карахан, Валентина Міхальова підписували листа на підтримку України щодо анексії Криму. Тобто їхня громадянська позиція в Росії така сама, як і Лії Ахеджакової (яка виконала у фільмі одну з головних ролей - ред.)", - зазначив Халпахчі. 

За його словами, на МКФ у Каннах вже ніколи не виникає питання щодо країни, яка випускає  фільм, оскільки багато країн знімають кіно у копродукції. 

"Якщо ви відкриваєте каталог Каннського фестивалю, там не пишеться країна, до якої належить вироблений фільм, а пишеться громадянство режисера. І Сергій Лозниця завжди був представлений як українець. Але фільм зроблений у копродукції - і це вже велике досягнення української кіноіндустрії", - сказав Халпахчі. 

Як зазначалося, генеральним продюсером фільму є Маріанн Слот з французької компанії Slot Machine. Стрічка має копродюсерів з шести інших європейських країн: Росії, Німеччини, Нідерландів, Литви, Латвії та України - українська компанія Solar Media Entertainment підтримала картину на етапі пост-продакшена.

 Лавренюк також зачитав звернення режисера фільму, в якому він подякував продюсерам за підтримку. 

"Мне бесконечно больно, что две страны, с которыми неразрывно связаны моя судьба и моя работа, находятся в состоянии войны. Мне бесконечно больно, что одна из этих стран проявляет агрессию по отношению к другой - это трагедия. Моя личная трагедия", - підкреслив  Лозниця. 

Режисер також вважає, що "кино, искусство вообще - не имеет государственных границ, и автору не пристало предъявлять "справки о происхождении" своих картин. Фильм говорит сам за себя".

"Все, что я думал о том, что сейчас происходит на родине Достоевского, Лескова, Салтыкова-Щедрина, Чехова, Платонова, Шаламова, Сорокина - я сказал в своем фильме", - зазначив Лозниця у зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-