Фільм Лозниці змагатиметься за головний приз у Каннах

Фільм Лозниці змагатиметься за головний приз у Каннах

1115
Ukrinform
У головному конкурсі 70-го Каннського фестивалю, що відбудеться 17-28 травня, візьме участь фільм українського режисера Сергія Лозниці "Лагідна" ("Кроткая").

Про це заявив у середу на прес-конференції в Укрінформі голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. 

"Щодо участі України безпосередньо в самому фестивалі, то вже оголошені учасники головного конкурсу - і серед них є український кінорежисер Сергій Лозниця", - сказав Пилип Іллєнко.

Він також додав, що на сьогодні ще не всі учасники паралельних програм фестивалю оголошені, зокрема завтра відбудеться прес-конференція, присвячена програмі  "Двотижневик режисерів", "і цілком можливо, що ми почуємо щось цікаве про себе".

Український продюсер фільму Сергій Лавренюк (компанія Solar Media Entertainment) зачитав звернення Сергія Лозниці, в якому режисер подякував усім продюсерам, які підтримали фільм, зокрема генеральному продюсеру - французькій компанії Slot Machine, а також шести інших європейських країн: Росії, Німеччини, Нідерландів, Литви, Латвії та України - українська компанія Solar Media Entertainment підтримала картину на етапі пост-продакшена.

"Щодо сусідства в продюсерстві Росії та України, то все сказано в цьому зверненні Сергія. По-друге, ми бачили робочі матеріали цієї стрічки, і в мене виникають великі сумніви, що фільм отримає прокатне свідоцтво в Росії. Тому що це гостросатирична, іронічна картина, яка насправді висміює найбільш негативні явища. Дія відбувається біля російської тюрми", - сказав Лавренюк. 

Він розповів, що ця історія за твором Достоєвського знімалася в Даугавпілсі, Литва. Там зайняті російські актори, одну з головних ролей виконує Лія Ахеджакова. Кістяк всієї групи - це Єкатеринбурзький театр "Коляда-Центр". Сергій Лозниця по-своєму прочитав Достоєвського, і його історія стосується того, що відбувається нині в Росії.   

"Я думаю, що це буде один з найбільш глядацьких художніх фільмів, які були у Сергія дотепер", - сказав Лавренюк і висловив сподівання, що українські глядачі зможуть побачити фільм цього літа на Одеському кінофестивалі, який зацікавлений у показі цього фільму.

Перемога фільму Лозниці на МКФ у Каннах означатиме перемогу України - продюсер 

Якщо фільм Сергія Лозниці "Лагідна" ("Кроткая") здобуде перемогу в головному конкурсі 70-го МКФ у Каннах, це стане перемогою нашої країни, оскільки режисер є громадянином України.

На цьому наголосив під час сьогоднішньої прес-конференції в Укрінформі український продюсер фільму Сергій Лавренюк (компанія Solar Media Entertainment), відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

"Якщо це буде перемога, то ви знаєте, що в Каннах йдеться про приналежність до громадянства режисера. Сергій Лозниця має громадянство українське. Тому це буде перемога України, безумовно", - сказав Лавренюк, водночас додавши, що "вірогідність отримання прокатного свідоцтва в Росії є невеликою, тому що насправді це гостросатирична, іронічна картина, яка висміює найбільш негативні явища".   

Генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі відзначив позицію російських копродюсерів фільму.

"Лев Карахан, Валентина Міхальова підписували листа на підтримку України щодо анексії Криму. Тобто їхня громадянська позиція в Росії така сама, як і Лії Ахеджакової (яка виконала у фільмі одну з головних ролей - ред.)", - зазначив Халпахчі. 

За його словами, на МКФ у Каннах вже ніколи не виникає питання щодо країни, яка випускає  фільм, оскільки багато країн знімають кіно у копродукції. 

"Якщо ви відкриваєте каталог Каннського фестивалю, там не пишеться країна, до якої належить вироблений фільм, а пишеться громадянство режисера. І Сергій Лозниця завжди був представлений як українець. Але фільм зроблений у копродукції - і це вже велике досягнення української кіноіндустрії", - сказав Халпахчі. 

Як зазначалося, генеральним продюсером фільму є Маріанн Слот з французької компанії Slot Machine. Стрічка має копродюсерів з шести інших європейських країн: Росії, Німеччини, Нідерландів, Литви, Латвії та України - українська компанія Solar Media Entertainment підтримала картину на етапі пост-продакшена.

 Лавренюк також зачитав звернення режисера фільму, в якому він подякував продюсерам за підтримку. 

"Мне бесконечно больно, что две страны, с которыми неразрывно связаны моя судьба и моя работа, находятся в состоянии войны. Мне бесконечно больно, что одна из этих стран проявляет агрессию по отношению к другой - это трагедия. Моя личная трагедия", - підкреслив  Лозниця. 

Режисер також вважає, що "кино, искусство вообще - не имеет государственных границ, и автору не пристало предъявлять "справки о происхождении" своих картин. Фильм говорит сам за себя".

"Все, что я думал о том, что сейчас происходит на родине Достоевского, Лескова, Салтыкова-Щедрина, Чехова, Платонова, Шаламова, Сорокина - я сказал в своем фильме", - зазначив Лозниця у зверненні.

Фото: Irine West

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-