В Україні запровадили премію Грушевського

В Україні запровадили премію Грушевського

Укрінформ
Уряд ухвалив проект Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського – за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 18 січня, повідомляє Урядовий портал

«Сьогодні, в умовах російської військової та інформаційної агресії  Україна як ніколи потребує уважної і скоординованої державної політики національної  пам'яті, спрямованої на консолідацію суспільства довкола свого історичного минулого, виховання справжніх українських патріотів, здатних протидіяти антиукраїнській пропаганді. Тому особливо гостро постає потреба в посиленні авторитету українських істориків та відзначення державою ролі історичної науки, підтримки історичних досліджень та їх популяризації. Запровадження Державної  премії України імені Михайла Грушевського має на меті вирішення саме цих державних завдань», - сказав міністр культури Євген Нищук.

Державна премія України імені Грушевського присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії визначатиметься щороку Президентом України.

Зазначається, що запровадження цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам’яті українського народу, а також сприятиме підвищенню престижу праць з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулюватиме підвищення якості наукових і науково-популярних видань з  історії України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-