Суд заборонив будівництво біля Софії Київської

Суд заборонив будівництво біля Софії Київської

1586
Ukrinform
За позовом прокуратури розірвано договір оренди земельної ділянки біля Софійського собору, яку незаконно віддали під житлове будівництво

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури. 

"Постановою Київського апеляційного господарського суду у повному обсязі задоволено позовні вимоги заступника прокурора міста Києва щодо незаконності надання в оренду земельної ділянки, розташованої на вулиці Стрітенській поблизу Софійського собору", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що рішенням Київради у 2003 році земельна ділянка площею 0,1 га, що належить до земель історико-культурного призначення та розташований в охоронній (буферній) зоні об’єкта Всесвітньої спадщини: «Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», була надана в оренду приватній структурі для будівництва житлового будинку.

Відповідно до вимог чинного законодавства на таких землях дозволяється будівництво лише особливо важливих споруд за індивідуальними проектами, що регламентуються з врахуванням архітектурної та масштабної ув’язки з існуючою забудовою і загальним силуетом міста.

Водночас передача вказаної ділянки під житлове будівництво відбулася без врахування зазначених вимог та за відсутності інформування секретаріату ЮНЕСКО про заплановане будівництво.

За результатом судового розгляду суд апеляційної інстанції повністю погодився з доводами прокурора, визнав недійсним і скасував вказане рішення Київради та укладений на його підставі договір оренди цієї землі, а також визнав відсутність у приватного товариства права користування нею.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-