Софію Київську та Лавру залишили у списку ЮНЕСКО

Софію Київську та Лавру залишили у списку ЮНЕСКО

1609
Ukrinform
ЮНЕСКО залишила у списку Всесвітньої спадщини Софію Київську та Києво-Печерську лавру.

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, який перебував у складі української делегації на 40-ій сесії ЮНЕСКО у Стамбулі, повідомляє прес-служба міської влади. 

«Було дуже гаряче обговорення. Гостро стояло питання про внесення Софії Київської та Лаври до переліку об’єктів, що є під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – розповів Резніков.

Він додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23 й досі є актуальним для ЮНЕСКО. «Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунені, то на 41-й сесії, що відбудеться наступного року, буде знову порушено питання про включення зазначених об’єктів до списку тих, що під загрозою», - поінформував Резніков.

За словами заступника голови КМДА, також була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі, яка порушує лінію горизонту Лаври.

«Ми пояснили, що Кловський узвіз не в буферній зоні, хоча визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт», – сказав Резніков.

Він резюмував, що вперше київська делегація приїхала на сесію ЮНЕСКО з грунтовним та вичерпним фактажем, не обіцяючи, а рапортуючи про зроблене. Члени комітету відзначили позитивні зрушення міської влади Києва в частині збереження історичної та культурної спадщини, згадали, в тому числі, й про демонтаж та приведення у відповідність будівлі в Десятинному провулку.

«Завдяки небайдужості киян, громадським активістам, завдяки спільним діям влади та громади, окрема подяка заступнику міністра культури Тамарі Мазур, членам делегації Якову Діхтяру та Сергію Реві, ми змогли відстояти свій статус», – наголосив Резніков, додавши, що представники низки країн підтримали нагальність приведення буферної зони Софії Київської у відповідність.

У свою чергу професор Річард Маккей, член Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ICOMOS) приділив питанню забудови на вулиці Гончара особливу увагу у своєму виступі і наголосив на необхідності приведення будівлі у відповідність та підтримав прагнення Києва у збереженні такої унікальної пам’ятки, як Собор Святої Софії.

Нагадаємо, що з ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка було проведено спільну перевірку Держархбудінспекції та Департаменту міського благоустрою КМДА на об’єкті на вул. Гончара, 17-23. За результатами перевірки Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-