Кириленко обіцяє вже у вересні

Кириленко обіцяє вже у вересні "заслін" від книжкової пропаганди з РФ

Фото
Укрінформ
Вже наступного місяця Кабмін внесе до Верховної Ради законопроект, який стане заслоном пропагандистській продукції з РФ.

Про це повідомив журналістам віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко під час відкриття в Українському домі Київської книжкової виставки-ярмарку до Дня Знань. 

"Ми повинні виставити заслін, перешкоду законодавчого характеру, тій пропагандистській продукції, що йде з країни-агресора в Україну. Тому ми разом із Держкомтелерадіо підготували урядовий законопроект, - він уже пройшов усі погодження і ближчим часом буде розглянутий на засіданні уряду, а потім внесений до парламенту, - який чітко виставляє перешкоду на шляху російської книги, що має пропагандистський характер. Не інтелектуальний, не науковий, а саме пропагандистський - тобто ті книги, які не визнають існування Української держави", - підкреслив Кириленко.

Фото: Євген Любімов, Укрінформ.

Він додав, що ця пропаганда буде припинена через спеціальну дозвільну систему, яку контролюватиме громадськість. 

"Рішення уряду буде у вересні, і відразу після цього ми внесемо законопроект як урядовий до парламенту - тобто парламент розгляне його ще на цій сесії. І якщо рішення парламенту буде позитивним, а я в цьому переконаний, то буде створена громадська рада, яка надаватиме дозвіл по кожній книзі і кожній позиції, що офіційно надходить з РФ. Таким чином уся ця прохановсько-дугінська пропаганда не матиме жодних шансів потрапити на прилавки не тільки книжкових крамниць, але й книжкових базарів, де вона трапляється ще доволі часто", - уточнив Кириленко. 

Віце-прем'єр також зазначив, що після ухвалення закону Кабмін ухвалить порядок видання дозволів.

"Але імпортери не будуть чекати довго, не довше 10-14 днів. А головним результатом буде те, що книга, яка дійсно потрібна в Україні і може бути імпортована з РФ, буде діставатися прилавків, а весь пропагандистський мотлох - а це до 60% всієї продукції, яка заявляється, - не отримуватиме дозволів", - сказав він. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-