У Нацмузеї історії до Дня Незалежності презентували унікальні експонати

У Нацмузеї історії до Дня Незалежності презентували унікальні експонати

Укрінформ
У Національному музеї історії України у вівторок відкрилася виставка «Становлення України: постаті та реліквії».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Експозиція, на якій презентували унікальні архівні документи та реліквії музейної колекції, створена у рамках партнерського проекту з Державною архівною службою.

«Унікальна ця виставка тим, що тут зібрані документи, які свідчать про великі постаті української нації, що виборювала незалежність українського народу, і в державотворенні брали найактивнішу участь», - зазначила на відкритті виставки голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова.

За словами куратора виставки Ярослава Затилюка, вона відрізняється від інших тим, що тут представлені реліквії та документи, присвячені не тільки життєдіяльності відомих українських політиків, а й історіям життя «людей різних покликань».

«Готуючи цю виставку, ми виходили з того, що українська незалежність - це досягнення не лише політиків. Це сума досягнень різних постатей української історії - і культурних діячів, і літераторів - людей різних покликань, бо вони є частиною нашої історії», - наголосив Затилюк.

На виставці для широкого загалу було представлено такі експонати, як архівна копія Акта проголошення незалежності України, телеграма з розмови Генерального секретаря військових справ УНР Симона Петлюри з комісаром Словінським про військову ситуацію в Україні та наступ більшовицьких військ (11 грудня 1917 року) та лист Петлюри до Української республіканської капели про її успішні виступи за кордоном (16 вересня 1919 року).

Крім того, серед інших експонатів на виставці презентовано Євангеліє Учительне з передмовою Петра Могили (1637 рік), статут київського товариства «Просвіта» (1906 рік), пов'язка членів ОУН (1940 рік), металева каска захисника Майдану (18-20 лютого 2014 року).

Також тут є документи і реліквії, присвячені відомій українській письменниці Олені Телізі, відомому хоровому диригенту Олександру Кошицю та українському гетьману Івану Мазепі.

Як поінформувала директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління Наталія Маковська, на виставці представлений також «колективний герой Крут».

Виставка триватиме до 15 вересня 2016 року. Вхід вільний.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-