Міносвіти нагородило вчителів за навчання українців за кордоном

Міносвіти нагородило вчителів за навчання українців за кордоном

Фото
Укрінформ
В Українському домі нагородили переможців міжнародного конкурсу «Найкращий учитель української мови за кордоном».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Нагороди та дипломи 14 лауреатам вручила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Плекати мову в іншомовному середовищі - це дуже важка справа. Тому ми надзвичайно цінуємо зусилля тих учителів і тих людей, які допомагають учителям у плеканні мови, у навчанні наших закордонних українців. Ця робота є ключовою, оскільки саме навколо неї і будується національна ідентичність наших дітей за кордоном», - звернулася до учасників та переможців конкурсу Лілія Гриневич.

Фото: Міністерство освіти і науки.

У номінації «Учитель початкової школи» І місце посіла Яніна Виговська (м. Едмонтон, Канада), ІІ місце – Ніна Хаген (м. Осло, Норвегія) та ІІІ місце – Нарциса Греченюк (с. Вишавська Долина, Румунія).

У номінації «Учитель загальної середньої школи» І місце посіла Іраїда Корній (м. Бендери, Молдова), ІІ місце – Катерина Грудко (м. Бендери, Молдова), ІІІ місце – Наталія Ланецька (м. Рибниця, Молдова).

Всього у конкурсі взяли участь 107 вчителів. До другого (підсумкового етапу) пройшли 14 учителів з 4 країн – Норвегії, Канади, Румунії та Молдови. 5 учителів у фіналі змагалися за звання кращих учителів у номінації «Учитель початкової школи» та 9 учителів у номінації «Учитель загальної середньої школи».

Основними критеріями оцінювання конкурсантів були: методична грамотність, креативність, народознавчий аспект, результативність учителя, використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Міжнародний конкурс «Найкращий учитель української мови за кордоном» був започаткований у 2014 році і проводиться щорічно з 9 листопада до 24 серпня у два етапи (регіональний та підсумковий). Вчителі, які викладають українську мову за кордоном змагаються у двох номінаціях – «Учитель початкової школи» та «Учитель загальної середньої школи». Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, розвиток українського шкільництва за кордоном та удосконалення фахової майстерності вчителя української мови за кордоном.

Організаторами конкурсу є Українська Всесвітня Координаційна Рада та Міністерство освіти і науки України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-