Українська має стати мовою міжнародного спілкування - Гриневич

Українська має стати мовою міжнародного спілкування - Гриневич

Укрінформ
Українська мова має отримати статус мови міжнародного спілкування.

Про це на Всесвітньому форумі українців сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли я буваю на форумах світового українства, то завжди відчуваю подив від того, що люди, які розмовляють цілим спектром світових мов, розмовляють  між собою українською. Я впевнена, що українська мова повинна мати статус мови міжнародного спілкування", - сказала Гриневич.

Міністр освіти та науки наголосила, що вже розроблено міжнародний стандарт з української мови, а також ведеться робота із запровадження міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної, що надасть можливість представникам інших національностей вивчати українську як другу іноземну мову.

Гриневич також зазначила, що МОН вже затвердило план заходів для підтримки здобуття освіти за кордоном українцями.

Крім того, як повідомила Гриневич журналістам, міністерство намагається підтримати закордонних вчителів української мови літературою та методичними рекомендаціям.

"Наше завдання - збудити інтерес до української мови, щоб вона вивчалася у державних школах за кордоном як одна з мов", - сказала Гриневич.

На Форумі також було нагороджено найкращих закордонних вчителів української мови відзнаками Міністерства освіти та науки.

Переможцями  цього року за результатами конкурсу визнано вчительку початкової школи з Канади Яніну Виговську, вчительку української мови з Норвегії Ніну Хаген та з Румунії - Нарциса Грицанюка.

Всього в конкурсі у 2015/ 2016 навчальному році прийняли участь 104 вчителі української мови з різних країн світу.

Перший конкурс серед вчителів української мови за кордоном було проведено після Революції Гідності за ініціативою Української Всесвітньої координаційної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-