Перший спільний проект Держкіно та

Перший спільний проект Держкіно та "Стар Медіа": фільм про "маленьких людей"

Укрінформ
В Україні розпочинаються зйомки фільму Аркадія Непиталюка "Припутні". Стрічка стане першим досвідом співпраці Держкіно з одним із лідерів української кіноіндустрії - компанією "Стар Медіа".

Про це заявив у четвер голова Держкіно Пилип Іллєнко на прес-конференції в Укрінформі.

"Це для нас перший досвід співпраці з компанією "Стар Медіа", яка є одним з найбільших гравців на українському кіноринку, яка входить до ініціативи #КіноКраїна, разом з якою ми розробляли закон про державну підтримку кінематографії. А другий момент - що фактично це перший повнометражний ігровий фільм-переможець останнього, 8 конкурсного відбору, який ми запускаємо у виробництво", - підкреслив Іллєнко.

Він уточнив, що Держкіно уклало контракт зі "Стар Медіа" про надання нею державної фінансової підтримки розміром 4 млн. 287 тис. 500 грн. Другу половину бюджету - а загальний бюджет 8 млн 575 тис грн - забезпечує Держкіно. 

"Створення фільму "Припутні" - це для нас відповідь тим, хто чекає цікавого нестандартного українського кіно, хто вірить в те, що українське кіно може мати авторський почерк і при цьому залишатися цікавим для глядача. Це той шлях, яким ідуть всі національні європейські кінематографії. Ми раді повідомити, що розпочалася робота над цим проектом режисера Аркадія Непиталюка, який нещодавно дебютував своїм короткометражним ігровим фільмом "Кров'янка", який теж був підтриманий Держкіно. І сьогодні він починає повномасштабну роботу під назвою "Припутні", - сказав голова Держкіно.

У свою чергу режисер стрічки Аркадій Непиталюк уточнив, що зйомки "починаються буквально цього місяця". Сюжет розповідатиме про звичайну поїздку в гості до бабусі до майже забутого село з красномовною назвою Припутні, яка вирішить долю героїв.

"Це фільм про те, як доля організовує протягом доби життя двох маленьких людей - провінційного таксиста Юри та провінційної бухгалтерки Свєти, організовує саме так, як їм треба, несподівано для них, несподівано для глядача. За жанром це авторська історія - моя і Романа Горбика як співавтора сценарію. Вона насичена комедійними елементами", - сказав Непиталюк. 

Він також пояснив, що припутень - це різновид дикого голуба.

"Звісно, я порівнюю персонажів фільму з дикими голубами, тому що, як і припутні, вони зазвичай не можуть прижитися, мешкають в якомусь напівзанедбаному селі, а деякі - на півдорозі від села до міста і не можуть знайти своє місце. Таке майже буквальне порівняння мені видалося гарним і село знайшлося таке - Припутні, туди ми перемістили дію фільму", - зазначив режисер.  

За його словами, це дуже локальна історія - і за місцем, де вона відбувається, і за часом, тому що вся історія відбувається протягом однієї доби. Це розглядання через збільшувальне скло мешканців України.

Непиталюк розповів, що зніматимуть фільм у Боярці під Києвом, де він сам живе і де натрапив на підходящий гуртожиток-барак, в якому, за сценарієм, мешкає героїня Свєта зі своєю мамою Людкою, а також на Чернігівщині, в Ніжині та селі Припутні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-