На сесії ЮНЕСКО захищатимуть Софію Київську і Лавру

На сесії ЮНЕСКО захищатимуть Софію Київську і Лавру

1409
Ukrinform
На Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходить 10-20 липня, розглядатимуться питання про стан збереження Собору Святої Софії та Києво-Печерської Лаври.

Про це інформує прес-служба КМДА.

"Вперше київська делегація братиме участь у сесії КВО ЮНЕСКО з наочним результатом, а не просто гарними планами-обіцянками. Ми вже маємо успішний досвід роботи громадськості та влади, коли висотність будівлі у Десятинному провулку, 3-5, частини буферної зони Софії Київської, була зменшена завдяки нашим спільним діям. Відтепер висотність будівлі - 27 метрів", - сказав голови КМДА Олексій Резніков.

Він нагадав, що торік також були завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви, а вже до кінця серпня будуть завершені роботи з реконструкції та відновлення території навколо фундаментів Детинця - території Національного музею історії України.

"Ми маємо позитивні зрушення ще по одному об'єкту в буферній зоні Софії - ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво житлового комплексу на вул. Гончара, 17-23. Наступні кроки - приведення будівлі у відповідність до вимог ЮНЕСКО", - додав Резніков.

8 липня стало відомо, що з ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка було проведено спільну перевірку Держархбудінспекції та Департаменту міського благоустрою КМДА на об'єкті на вул. Гончара, 17-23. За результатами перевірки Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом у м. Києві на вул. Гончара, 17-23.

Влітку 2015 року було приведено у відповідність до містобудівних вимог будівлю у пров. Десятинному, 3-5.

У грудні 2015 року завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-