Кшиштоф Зануссі очолить журі кінофестивалю у Чернігові

Кшиштоф Зануссі очолить журі кінофестивалю у Чернігові

Укрінформ
Відомий польський кінорежисер, сценарист і продюсер Кшиштоф Зануссі очолить журі І Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно "КіноДок", який відбудеться 20 - 22 травня у Чернігові.

Про це під час прес-конференції повідомив один із головних організаторів кінофесту, народний артист України Дмитро Чирипюк.

"Коли я йому пояснив, що у нас буде таке національне, патріотичне документальне кіно, він сказав, що з задоволенням приїде. Тому що йому цікава Україна і погляд на події простих людей, не профі й не замовників. Зануссі сказав: "Я очікую, що ці фільми увійдуть в історію", - розповів Чирипюк.

Окрім польського режисера, додав він, попрацювати в журі зголосилися знані українські митці - Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков, Богдан Бенюк. На відкриття фестивалю, яке відбудеться у п’ятницю ввечері на Красній площі Чернігова, приїдуть міністр культури України Євген Нищук, Ада Роговцева, Євген Рибчинський, Юрій Богуцький, інші поважні гості, а вестиме урочисте дійство Остап Ступка.

Відкриє "КіноДок" стрічка "Зима у вогні". Після показу там же, на Красній площі, відбудеться зустріч із продюсером фільму Галиною Садомцевою-Набаранчук.

Всього на фестиваль, зазначив Чирипюк, надійшло 70 документальних фільмів, відзнятих у 2015-2016 роках в Україні, Білорусі, Росії, Естонії, Литві й Молдові. Отож, експертній раді довелося чимало попрацювати, аби вибрати з них 20 необхідних. В більшості це вітчизняні стрічки на національну тематику і лише три - іноземного виробництва. Їх перегляд відбуватиметься у кінотеатрі ім. Щорса.

Фестиваль "КіноДок" буде конкурсним. Володарю Гран-прі вручать сертифікат на безкоштовну участь у 20 міжнародних кінофестивалях. Поза конкурсом демонструватимуться фільми відомих кінорежисерів, відбуватимуться зустрічі з творчими особистостями та мистецькі майстер-класи.

Одночасно з фестивалем у Чернігові відбуватиметься маса інших заходів, приурочених до Дня Європи: фестивалі "Поліське коло", "Свято народного майстра", шкільних Євроклубів, вуличних танців і музики та вуличної їжі, патріотичні фотовиставки, акція "Ніч в музеї", конкурс дитячих духових оркестрів, Дні міста-побратима Чернігова Меммінгена (Німеччина), археолого-етнографічна наукова конференція та багато іншого.

Директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко пояснив цей неймовірний мікс бажанням гучно заявити про Чернігів і привабити в місто туристів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-