У гробниці Тутанхамона знайшли дві таємні кімнати

У гробниці Тутанхамона знайшли дві таємні кімнати

1471
Ukrinform
Чергове дослідження гробниці Тутанхамона в Долині царів показало, що з великою ймовірністю за стінами гробниці знаходяться два прихованих приміщення.

Про це, як передає AFP, повідомив міністр у справах старожитностей Єгипту Мамдух аль-Даматі.

«Там (за стінами гробниці) є порожні простори, але не зовсім порожні, а містять органічні матеріали і метал», — сказав алль-Даматі, додавши, що до кінця березня буде проведено ще одне дослідження гробниці Тутанхамона з використанням удосконаленого радара.

До 2014 року іспанська компанія Factum Foundation реалізувала проект по фотографуванню гробниці Тутанхамона у високому дозволі. Завдяки знімкам вдалося побачити, що на західній і північній стінах гробниці є заштукатурені шви. З цього дослідники зробили висновок, що спочатку гробниця була більшою, а потім її перебудували.

Британський єгиптолог Ніколас Рівс, один з найзначніших сучасних фахівців з Давнього Єгипту, висунув версію, що в гробниці Тутанхамона у прихованій похоронній камері може бути похована цариця Нефертіті.

Міністерство у справах старожитностей Єгипту зацікавила гіпотеза Рівса, і воно дозволило провести дослідження гробниці. Перші результати дослідження, яке проводив японський експерт з георадарным проектів Хірокацу Ватанабе, були оприлюднені у листопаді 2015 року. Тоді було оголошено, що за стінами гробниці «зі ймовірністю в 90 відсотків» є «як мініум одне приховане приміщення».

Операція сканування піраміди, метою якої є пошук прихованих приміщень, як очікується, триватиме до кінця 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>