Американські кінорежисери зацікавилися Україною – Чалий

Американські кінорежисери зацікавилися Україною – Чалий

2528
Укрінформ
Документальна стрічка режисера Євгена Афінеєвського "Зима у вогні", номінована цього року на престижну кінопремію "Оскар", зацікавила американську кіноіндустрію щодо можливості зйомок нових фільмів про Україну.

Про це зазначив у середу після показу кінокартини в Конгресі США посол України в Вашингтоні Валерій Чалий, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Нещодавно я мав можливість бачити американських зірок і режисерів, які подивилися цей фільм, і вони вже думають над тим, чи не зняти ще фільми, присвячені Україні", - зауважив глава Української місії в США.

Він не став розкривати деталі, втім підкреслив, що йдеться про "режисерів світового рівня".

Водночас, український посол наголосив, що "Зима у вогні" змусила замислитися самих американців щодо цінностей, які захищали українці на Майдані. "Американці, коли коментували цю стрічку, говорили, що фільм для них самих ставить запитання, які ж цінності є в Америці, і які цінності мають захищати політики тут?"- зазначив Чалий.

Тобто, за його словами, фільм "уже вийшов за рамки лише України", і допомагає утримувати міжнародний фокус на українському питанні. Він висловив сподівання, що стрічка буде нагороджена престижною премією Кіноакадемії США.

Водночас, підкреслив посол, сама номінація картини на "Оскар" вже багато чого значить для України, про яку світ широко заговорив після "Революції гідності". Всі її події поденно показані у фільмі в доступному вигляді навіть для аполітичного глядача, що лише розширює обізнаність про нашу державу.

Крім того, зараз по всіх Штатах проходить реклама стрічки, і це, як зазначив посол, "допомагає набагато більше ніж програми просування іміджу держави".

До того ж, не секрет, що в багатьох країнах Заходу пропаганда Кремля має свій опосередкований вплив. "Я думаю, що цей фільм зніме пропагандистські трюки, які можуть застосовуватися з метою викривлення правди про події в Україні", - підсумував Валерій Чалий.

Фото: Netflix

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-