Премія Сахарова наблизить звільнення Сенцова - Порошенко

Премія Сахарова наблизить звільнення Сенцова - Порошенко

Укрінформ
Президент Петро Порошенко подякував Європарламенту за присвоєння премії Сахарова українському політв’язню Кремля Олегу Сенцову і назвавши це рішення вчасним сигналом підтримки режисера.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Вдячний Європейському парламенту за важливе рішення – надати престижну премію Сахарова саме українцю Олегу Сенцову. Дуже вчасний і заохочуючий сигнал підтримки у вкрай драматичний момент життя українського патріота. Це визнання і високе відзначення сміливості і стійкості Олега, взірець для всього світу боротьби за справедливість, гідність, європейські цінності та права людини”, - зазначив Порошенко.

Він також висловив упевненість, що це рішення Європейського парламенту наблизить момент звільнення Сенцова.

Президент підкреслив, що Сенцов – це приклад безкомпромісної боротьби, вірності переконанням, незважаючи на нелюдські репресії і тортури кремлівського режиму та цинізм російських можновладців. Глава держави також запевнив, що увесь демократичний світ разом з Україною бореться за свободу та життя політв’язня.

Читайте також: Євродепутати оплесками привітали рішення присудити Сенцову премію Сахарова

Прем'єр-міністр України Володимир Гросман вважає, що присвоєння Європарламентом правозахисної премії імені Сахарова незаконно засудженому українському кінорежисеру Олегу Сенцову є черговим поворотом ключа, щоб відкрити грати в'язниці.

"Премія Сахарова, яку сьогодні Європарламент присвоїв Сенцову, - це черговий поворот ключа, що відкриває грати в'язниці, де утримують Олега. Ми вдячні за важливе рішення європарламентаріїв, яке насправді є потужним сигналом про необхідність захисту демократії в світі", - написав Гройсман у Twitter.

Як повідомляв Укрінформ, Сенцов став лауреатом премії Європарламенту 2018 року за свободу думки імені Андрія Сахарова. Таке рішення ухвалили у четвер, 25 жовтня, у Страсбурзі лідери Європарламенту.

Український кінорежисер, кримчанин Олег Сенцов незаконно засуджений у Росії до 20 років позбавлення волі за обвинуваченням у підготовці терактів в окупованому Криму. Режисер заперечує обвинувачення, його захист і правозахисники називають їх політично мотивованими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-