Акція на підтримку Сенцова пройде під Білим домом

Акція на підтримку Сенцова пройде під Білим домом

1096
Ukrinform
Американська неурядова організація United Help Ukraine організовує акцію на підтримку вимог незаконно ув'язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова щодо звільнення всіх українських бранців Кремля, засуджених за політичними мотивами.

Про це йдеться в повідомленні організаторів, розміщеному в мережі Facebook.

"Друзі, будь ласка, приєднуйтесь до нас у суботу, 2 червня, до демонстрації на підтримку Олега Сенцова, а також підвищення рівня обізнаності про українських політичних в'язнів, що утримуються в Росії. Цей протест є частиною всесвітньої кампанії #SaveOlegSentsov", - зазначається в повідомленні. 

Проведення акції планується перед Білим домом.

"Ми маємо зробити все, що в наших силах, щоби Кремль, який зараз готується до Чемпіонату світу з футболу та готується прийняти іноземних гостей, звільнив Олега Сенцова та інших політв'язнів", - підкреслюється в тексті.

У цьому зв'язку організатори акції нагадали про п'ять вимог всесвітньої кампанії #SaveOlegSentsov. Зокрема, вимога до російської влади – звільнити Сенцова та всіх політичних в'язнів; до країн "Великої сімки" – обговорити це на 44-му саміті Організації, запланованому в Канаді 8-9 червня та посприяти звільненню українських громадян з російського полону. До уряду країни, де проводиться акція, – порушити питання щодо статусу прав людини та політв'язнів в Росії та на окупованій території Криму. До громадян, які збираються на Чемпіонат світу з футболу до Росії, - виступити з гаслом на підтримку політв'язнів, що утримуються в РФ. До української влади – створити посаду спеціального представника з прав українських політичних ув'язнених, які утримуються в Росії та окупованому Криму.

Читайте також: Акція на підтримку українських політв'язнів відбулася у Лондоні

Як повідомляв Укрінформ, український режисер та політичний в'язень Олег Сенцов був засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів. На підтримку вимог Олега Сенцова люди по всьому світу проводять глобальну кампанію #SaveOlegSentsov.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-