"Кримська резолюція" ООН допоможе Україні в міжнародних судах - Чубаров - 16.11.2016 10:33 — Новини Укрінформ
"Кримська резолюція" ООН допоможе Україні в міжнародних судах - Чубаров

"Кримська резолюція" ООН допоможе Україні в міжнародних судах - Чубаров

Ексклюзив
2062
Ukrinform
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від фракції БПП Рефат Чубаров переконаний, що Резолюція ООН про права людини в Криму стане ще одним інструментом для українців у питанні продовження санкцій проти РФ та розширенні цих санкцій. 

Таку думку він висловив в коментарі кореспондентові Укрінформу. 

«Резолюція надасть нам сили для того, щоб послідовно відстоювати продовження санкцій, особливо на європейських майданчиках, Резолюція дозволить нам намагатися вимагати від спеціалізованих структур міжнародних організацій, зокрема ООН та ОБСЄ щодо спрямування на кримську територію, тимчасово окуповану Росією, моніторингової місії. Ми можемо наполягати на інших санкціях проти Росії, у тому числі в міжнародних судах», - зазначив Чубаров.

Парламентарій підкреслив, що ця Резолюція ООН є надзвичайно важливою тепер враховуючи результати виборів у Молдові, Болгарії та США, оскільки підтверджує правильність зайнятої Україною позиції в боротьбі з Росією за відновлення своєї територіальної цілісності. При цьому він зауважив, що йому прикро, оскільки за Резолюцію не проголосували країни колишнього СРСР - Білорусь, Вірменія, Узбекистан і Таджикистан. На його думку, цим документом ООН вперше називає Росію державою-окупантом, Крим - тимчасово окупованою територією, яка належить Україні.

«У пакеті інших рішень, які приймаються, і діють, які здійснюються, ця Резолюція займає тепер вже головне місце, оскільки закріпила на міжнародному рівні через документ ООН ту термінологію, яку категорично і дуже бурхливо завжди заперечує Росія; те, що Росія є країною, яка окупувала чужу територію, і ця територія названа тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим і містом Севастополь (Україна). Це - сильне формулювання у міжнародній дипломатії», - підкреслив Чубаров.

Як повідомляв Укрінформ Генеральна Асамблея ООН схвалила Резолюцію про права людини в Криму, яку підтримали 73 країни, а 23 висловилися проти.

В документі Росія називається державою-окупантом та не визнається анексія Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>