Посол України в Італії розповів, хто насправді поїхав до окупованого Криму

Посол України в Італії розповів, хто насправді поїхав до окупованого Криму

5661
Ukrinform
До окупованого Криму приїхала не італійська делегація, а група місцевих депутатів та бізнесменів, які всі належать до однієї маргінальної партії Lega Nord (Ліга Півночі).

Про це телефоном в ефірі "112 каналу" в п'ятницю заявив посол України в Італії Євген Перелигін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Жодне національне агентство або національна газета чи телебачення не повідомляє про цей візит. Це візит не італійської делегації, а групи місцевих депутатів та місцевих бізнесменів, які всі належать до однієї маргінальної партії Lega Nord (Ліга Півночі), яка виступає за незалежність і більшу автономізації півночі Італії. Тому всі члени цієї партії і місцеві політики намагаються використати будь-який привід для того, щоб продемонструвати свою незалежність від дій уряду, від європейської політики. І один з таких елементів - це візит групи до Криму в ці дні", - сказав Перелигін.

Він додав, що від самих візитерів відомо, що уряд Італії звернувся з офіційним листом до ініціаторів цієї поїздки, в якому поінформував про її недоцільність та недоречність з огляду на існуючі європейські санкції проти Росії та санкції за порушення в'їзду або торгівлі з Кримом.

Посол також повідомив, що 12 жовтня, у день, коли група виїхала до Криму, парламент Італії  вкотре відмовився підтримати пропозицію цієї ж партії Lega Nord щодо скасування санкцій проти Росії.

"П'ять разів партія намагалася поставити резолюцію з відповідним пунктом на голосування, і п'ять разів парламент Італії відхиляв цю пропозицію і зрештою проголосував за те, щоб їх (санкції. – Ред.) далі продовжувати і за підтримку України", - поінформував Перелигін.

Стосовно реакції нашої держави на такі візити він зазначив, що політико-дипломатичними методами "ми зробили все можливе, але далі слід переходити до більш рішучих дій".

"Я направив відповідні пропозиції і вважаю, що Україна має відреагувати більш рішуче, тобто, відкрити кримінальне провадження проти порушників нашого законодавства, а вся італійська група порушувала, передусім, українське законодавство. Відкрити таку кримінальну справу, довести справу до суду, мати постанову суду про притягнення, звернутися до міжнародної спільноти і продемонструвати, що всі ті політики, які будуть далі їздити ... в Крим ... мають бути притягнуті до відповідальності в Україні", - зазначив посол.

Як повідомляв Укрінформ, делегація депутатів регіональних рад та представників ділового співтовариства Італії попри заборону прибула до окупованого Криму.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-