Фейгін прогнозує нову хвилю репресій проти кримських татар

Фейгін прогнозує нову хвилю репресій проти кримських татар

1575
Ukrinform
Після запланованого на 29 вересня засідання російського суду, на якому буде оголошено про заборону Меджлісу, кримських татар, які бойкотували вибори, чекають репресії.

Про це у середу на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій підсумкам російських виборів, заявив адвокат Марк Фейгін, повідомляє кореспондент агентства.

"Кримські татари як основна політично нелояльна маса у Криму бойкотували російські вибори в Криму за закликом Меджлісу - організації, яка завтра може бути заборонена. Абсолютно точно, що російська влада відповість репресіями кримським татарам, і тут не варто плекати ілюзії", - сказав Фейгін.

За його словами, "не може собі Путін напередодні майбутніх своїх президентських виборів, напередодні своєї чергової каденції, дозволити, щоб на території Криму була якась спільність, така як кримськотатарський народ, яка не голосуватиме і не братиме участь у президентських виборах".

Як вважає адвокат, якщо Меджліс буде заборонений і остаточно внесений до списку екстремістських організацій, переслідування відбуватимуться навіть за репост заяв Меджлісу.

"Люди, які будуть репостити заяви цієї організації у своїх соціальних мережах, притягуватимуться до відповідальності - до адміністративної, а деякі навіть до кримінальної, відповідно до статті 282.1. Вона складається з 4-х частин і починається від створення організації до членства у ній, і терміни там теж нормальні, тому потрібно чекати репресії і до них готуватися", - повідомив Фейгін.

Для цього, вважає він, прихильникам Меджлісу в Криму необхідно заздалегідь продумати систему захисту від переслідувань.

"Заздалегідь треба організовувати юридичну допомогу, захищатися на правовому рівні - це передусім. Треба мати адвокатів, які захищатимуть, - не чекати коли ви вже у СІЗО опинитеся і звати на допомогу, а готуватися до цього", - зазначив він. 

Адвокат також порадив консультуватися з цього приводу з правозахисниками та активістами, а також допомагати тим, хто вже репресований.

"Треба допомагати тим, хто вже репресований. Це теж дуже важливо - об'єднуватися, за прикладом того, як жінки, чоловіків яких звинувачують у справі Хізб ут-Тахрір, займаються взаємодопомогою, треба не кидати це. Людям у Криму треба тісніше взаємодіяти по взаємозахисту, а не виходити з того, що це мене не торкнеться і до мене не дійде", - підкреслив Фейгін.

Крім того, сказав він, "потрібно максимально старатися від своєї держави отримати допомогу".

"У них на це є всі підстави, і Україна в змозі надавати допомогу - це і консульська, і матеріальна допомога, і допомога від міністерств та відомств у справах Криму", - відзначив адвокат.

"Люди, які до цього будуть готові, набагато краще зможуть захищатися. Головне - не плекати ніяких ілюзій, що можливо буде уникнути цих репресій. Це абсолютно неможливо у нинішніх умовах", - резюмував Фейгін.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-