"Вибори" у Криму ставлять під сумнів легітимність Держдуми - МЗС України - 19.09.2016 14:00 — Новини Укрінформ
"Вибори" у Криму ставлять під сумнів легітимність Держдуми - МЗС України

"Вибори" у Криму ставлять під сумнів легітимність Держдуми - МЗС України

Заява
1348
Ukrinform
Вибори до Державної Думи Федеральних Зборів РФ, проведені на тимчасово окупованій території України, грубо порушують міжнародне право. Вони є нелегітимними і ставлять під сумнів легітимність усієї Державної Думи.

На цьому наголошує МЗС України в офіційній заяві, оприлюдненій на сайті міністерства.

"Україна рішуче засуджує організацію Російською Федерацією на території тимчасово окупованих нею АР Крим та м. Севастополь виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ сьомого скликання. Окупувавши внаслідок збройної агресії проти України Крим та насильно насаджуючи на півострові свій правоустрій, РФ продовжує грубо порушувати основоположні норми і принципи міжнародного права", - зазначається в заяві.

В ній уточнюється, що ці норми і принципи закріплені, зокрема, в Статуті ООН, Женевській Конвенції від 12 серпня 1949 року, Гельсінському заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, а також зобов'язанні за багатосторонніми та двосторонніми міжнародними договорами, учасницею яких є Російська Федерація. 

"Віднесення Росією невід'ємної частини суверенної території України до єдиного федерального виборчого округу, як і створення на Кримському півострові 4-ох одномандатних мажоритарних виборчих округів є грубим порушенням фундаментальних норм і принципів міжнародного права. У зв'язку з цим результати голосування і повноваження 4-ох депутатів Державної Думи, обраних в окупованому Криму за мажоритарною системою, та 225 парламентаріїв, обраних за пропорційною системою, є нікчемними і нелегітимними, що ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи", - наголошують в МЗС.

У цьому зв'язку там нагадують, що резолюцією А/RES/68/262 "Територіальна цілісність України", схваленою 100 державами світу, Генеральна Асамблея ООН закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-яку зміну статусу АР Крим та м. Севастополь і утримуватися від будь-яких дій або кроків, які могли б тлумачитися як визнання такого зміненого статусу. 

Саме тому в Україні розраховують на послідовність наших партнерів та їхню відданість міжнародному праву та повазі до територіальної цілісності і суверенітету України. 

"Закликаємо не визнавати результати виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ у частині голосування на території окупованого Кримського півострова. Україна передасть також усім своїм міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до організації виборчого фарсу в Криму та тих, хто брав участь у незаконних виборах, для включення їх у санкційні списки", - зазначається в документі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>