Крим може повернутися до України за "балтійським сценарієм" - Йованович

Крим може повернутися до України за "балтійським сценарієм" - Йованович

2067
Ukrinform
Новий посол США в Україні Марі Йованович впевнена у поверненні Криму до України і не виключає, що це може статися за "балтійським сценарієм".

Про це вона заявила в інтерв'ю "Українській правді".

Відповідаючи на питання, чи вірить дипломат, що Крим повернеться під контроль України, Йованович сказала: "Це серйозне питання. Коротка відповідь на нього – "так!". Ми віримо, що зрештою Крим повернеться до України".

Але, за словами посла, "є також дуже правильне питання – коли?": "Можливо, моя відповідь не буде приємною, але більшість на Заході бачить цей процес аналогічним до позитивного прикладу Балтійських країн".

"Протягом багатьох років ці держави були у складі Радянського союзу, та США так і не визнали їх анексію. У Вашингтоні весь цей час продовжували роботу дипломатичні місії (країн Балтії), і врешті-решт вони знову повернули незалежність", - нагадала Йованович.

Але, як відомо, деокупація Балтії забрала навіть не роки, а десятиріччя. За словами дипломата, світ нині рухається набагато швидше: "І саме тому я також вважаю, що балтійська історія може бути не найкращим прикладом. Але приклад Балтійських країн важливий тим, що він доводить: якщо люди почуваються сильними і мають підтримку міжнародної спільноти, то врешті-решт історія має завершитися так, як годиться".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-