Меджліс закликає світ посилити санкції проти Росії

Меджліс закликає світ посилити санкції проти Росії

2077
Ukrinform
Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії за утиски нею прав людини в окупованому Криму.

Про це йдеться у заяві, поширеній главою Меджлісу Рефатом Чубаровим у Фейсбуці.

"Єдиною умовою, яка дозволить забезпечити права і свободи людини, права кримськотатарського народу – корінного народу Криму, є деокупація Криму й відновлення суверенітету України на території півострова", – наголошують у Меджлісі.

У заяві також йдеться, що "Росія як країна-окупант відмовляється дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права на території окупованого нею Криму".

Автори заяви нагадали про тримання в психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова: "Примусове тримання Ільмі Умерова, який має низку тяжких хронічних захворювань, зокрема прогресуючу хворобу Паркінсона і цукровий діабет, у психіатричній лікарні є формою завдання йому особливих моральних і фізичних страждань та оцінюється нами як фактор прямої загрози для його життя".

Зазначається, що "життя і свобода Ільмі Умерова мають бути захищені" – так само, як і життя і свобода інших кримських татар, затриманих і переслідуваних російською владою.

"Меджліс кримськотатарського народу закликає ООН, ЄС, Рада Європи, ОБСЄ, НАТО та інші міжнародні організації до посилення санкцій та інших обмежень у відношення Російської Федерації і їх збереження аж до повного відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, що включають Автономну Республіку Криму і місто Севастополь", - йдеться у заяві Меджлісу від 27 серпня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-