Нардепи: Агресія Росії несе пряму загрозу світові

Нардепи: Агресія Росії несе пряму загрозу світові

2676
Ukrinform
Керівники профільних комітетів Верховної Ради України у зв'язку з останніми подіями у Криму звернулись до голів Комітетів у закордонних справах парламентів країн-членів Європейського Союзу, США, Канади та Японії, а також Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту щодо застосування політико-дипломатичних заходів з метою впливу на РФ.

Відповідний лист з’явився на сайті українського парламенту.

«Ми змушені привертати увагу світової спільноти до надзвичайно загрозливої ситуації, яка складається у зв’язку із продовженням політичної лінії керівництва Російської Федерації, спрямованої на свідому ескалацію військової агресії проти України. На цей раз мова йде про чергову підступну провокацію, пов’язану із безпідставними звинуваченнями України у нібито спробах організувати терористичні акти на території Автономної Республіки Крим, яка є невід’ємною частиною Української держави та перебуває під тимчасовою російською окупацією», – йдеться у заяві.

Автори листа підкреслюють, що російські спецслужби вкотре вчинили злочин, викравши громадянина України з території України з метою фабрикування проти нього “доказів злочину”.

«У цьому контексті хотілося б нагадати про те, що Росія продовжує утримувати більше сорока українських політичних в’язнів, які стали жертвою агресивної політики офіційного Кремля. Свідоме нагнітання напруження, порушення російськими силами Мінських домовленостей та збільшення обстрілів забороненими видами озброєнь, що підтверджується Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, накопичення наступальних сил по всій лінії розмежування та біля кордону України, різкі заяви протягом останнього місяця російських посадовців та їхніх маріонеток на окупованих територіях – все це свідчить лише про те, що нинішнє російське керівництво не відмовилося від планів подальшої військової агресії проти України», – зазначають вони.

Крім того, лунає заява, що російське керівництво шукає привід для виходу з перемовин у форматі «Нормандської четвірки» та руйнації Мінського процесу. Оскільки Україна такого приводу не дає, агресор вимушений створювати його сам.

«Переконані, що подібні дії російського керівництва несуть пряму загрозу не лише для України, але й для Європи і усього світу. Виходячи із ситуації, яка складається навколо останніх провокативних дій російського керівництва, ми закликаємо наших колег-парламентарів до негайного вжиття усіх можливих політико-дипломатичних заходів для того, щоб вплинути на Кремль і запобігти новому витку агресії проти України, а також остаточному зриву Кремлем Мінського процесу», – підсумовується у листі.

Авторами звернення стали перший заступник голови ВР Ірина Геращенко, перший заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова, голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-