Порошенко: Ми повинні дати кримським татарам право на самовизначення

Порошенко: Ми повинні дати кримським татарам право на самовизначення

1027
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко вважає, що необхідно дати кримським татарам право на самовизначення в рамках української держави.

Про це він сказав після перегляду документально-художньої стрічки "Крим. Спротив" в кінотеатрі "Україна", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми повинні дати кримським татарам право на самовизначення в рамках української держави. Це те, що ми заборгували кримським татарам і повинні були зробити це 20 років тому. Тоді, я впевнений, нинішня ситуація в Криму була б іншою", - наголосив Порошенко.

Він висловив переконання, що фільм, на перегляд якого прийшли сотні глядачів, буде постійним щоденним нагадуванням для кожного жителя України, що потрібно повертати Крим.

Творці документально-художньої стрічки "Крим. Спротив" (автор ідеї і сценарист - Еміне Джеппарова, головний редактор - Фатіма Османова) назвали свій фільм "хронікою окупації Криму очима випадкового перехожого".

Події російської окупації українського півострова побачив головний герой фільму - дослідник зі США Джеймс, який приїхав у Крим вивчати етноси багатонаціонального Криму. У лютому-березні 2014 року він став свідком вторгнення у Крим "безіменних" російських військ і незаконного "референдуму" про "приєднання" Криму до РФ. Фільм розповідає про опір окупації українських патріотів у Криму. Про те, що 15 тисяч людей вийшли під стіни кримського парламенту і не дозволили прийняти сепаратистське рішення, яке б легалізувало російське захоплення півострова. За громадянський спротив, що не дозволив Росії продемонструвати світовій спільноті повну підтримку окупації, і мститься сьогодні Кремль українцям і кримським татарам, розповідає головний герой документальної стрічки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-