На Майдані готують акцію на підтримку кримськотатарського в'язня РФ

На Майдані готують акцію на підтримку кримськотатарського в'язня РФ

1309
Ukrinform
У День кримськотатарського національного прапора на Майдані Незалежності проведуть акцію на підтримку  в'язня Кремля, правозахисника, кримського мусульманина Еміра-Усеїна Куку, який змушений відзначати свій 40-й день народження за гратами. 

Про це повідомляють організатори на сторінці акції у Фейсбуці.

"Ініціатива Євромайдан SOS в рамках кампанії #LetMyPeopleGo запрошує  26 червня долучитися до акції з нагоди дня народження в'язня Кремля, правозахисника,кримського мусульманина Емір-Усеїна Куку, яка пройде на Майдані Незалежності о 12 год.", - йдеться у повідомленні.

Акція присвячуватиметься всім 14-ти фігурантам трьох справ кримських мусульман. Організатори акції нагадують їхні імена: Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Юрій Прімов, Рустем Ваїтов, Вадим Сірук, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров, Енвер Мамутов.

До ув'язнення Емір-Усеїн Куку сам займався захистом кримських татар, які ставали жертвами переслідувань. Ця діяльність зробила з нього ворога в очах окупаційних “властей”. "Нині наша черга продемонструвати свою солідарність із ним, а також іншими незаконно ув'язненими кримчанами", - закликають організатори акції.

На акції очікуються виступи представників Меджлісу кримськотатарського народу, кампанії Let My People Go Ukraine, Української Гельсінської спілки з прав людини, ініціативи Крим_ SOS, а також звільненого з російського полону українського політв'язня Геннадія Афанасьєва.

Організатори акції нагадують, що  день народження Емір-Усеїна Куку припадає на День кримськотатарського національного прапора і закликають усіх приходити на Майдан із кримськотатарською символікою.

Під час акції можна буде сфотографуватися з плакатами на підтримку Емір-Усеїна та інших кримських мусульман, які незаконно утримуються в РФ та окупованому Криму. Фото будуть передані політв'язням, аби вони знали, що Україна не забуває про них і боротиметься за їхнє звільнення.

Фото: ua.krymr.com/іsocial.networks


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-