Чубаров розповів, як швидше повернути Крим

Чубаров розповів, як швидше повернути Крим

1088
Укрінформ
Створення кримськотатарської автономії у складі України стане важливим фактором для повернення Криму.

Таку думку в четвер під час дебатів на тему: "Кримськотатарська автономія у складі України. Яким має бути новий Крим?" в Укрінформі висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Зрозуміло, що Крим повернеться до складу України, але зрозуміло і те, що цьому передуватимуть дуже складні глобальні переговори не лише України з РФ, будуть залучені світові лідери. Кожна сторона буде намагатися кинути на стіл переговорів свої аргументи, прагнучи закріпити за собою Крим. Українська сторона у числі своїх аргументів обов'язково має винести аргумент щодо статусу Криму, виходячи з прав кримськотатарського народу на самовизначення", - сказав Чубаров.

За його словами, факторів, які перешкоджатимуть створенню автономії, достатньо, однак, "це не дискусійне питання". 

Одним із фальшивих мотивів та головною перешкодою створення автономії, на  переконання Чубарова, є посилання на державні інтереси. "Противники стверджуватимуть, що це не відповідає державним інтересам України", - зазначив голова Меджлісу.

У свою чергу перший заступник міністра з інформаційної політики Еміне Джапарова зауважила, що дискусія щодо автономії наразі не має єдиної платформи, і тому є певний хаос стосовно того, яка це може бути автономія. Вона вважає, що як тільки в Меджлісі буде чітке розуміння щодо форми цієї автономії, тоді відповідний документ буде запропонований суспільству. "Це важке питання, і має бути домовленість  щодо майбутнього автономії", - сказала Джапарова.

Водночас вона наголосила, що "якби кримські татари були визнані  корінним народом раніше і з усіма наслідками, то Чорноморський флот навряд чи перебував  би сьогодні у Криму, а питання анексії можливо б не стояло, якби був посилений кримськотатарський фактор".

Учасники заходу вважають, що створення кримськотатарської автономії у складі України стане додатковим аргументом України у боротьбі за повернення Криму, оскільки саме корінний народ півострова має виключне право на самовизначення відповідно до норм міжнародного права. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-