росія не може вести декілька великих наступальних операцій – ISW

росія не може вести декілька великих наступальних операцій – ISW

Укрінформ
росія не продемонструвала спроможності провести кілька великих наступальних операцій.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

Аналітики прогнозують, що російські рішучі наступальні операції навряд чи будуть спрямовані на місто Запоріжжя, оскільки загарбники продовжують готуватися до наступу на заході Луганської області.

ISW продовжує спостерігати перекидання російської військової техніки та елітних підрозділів, а також підготовку матеріально-технічного забезпечення в окупованій Луганській області, що підтверджує західні, українські та російські прогнози щодо наступу на захід Луганської області – Бахмут.

Читайте також: російське командування замінює розбитих «вагнерівців» під Бахмутом – ISW

російські війська також посилюють атаки на Бахмут, ігноруючи фронт навколо Донецька.

"Українські військові повідомляють, що російські війська не сформували достатньо потужну ударну групу для проведення наступу на запорізькому напрямку", – ідеться у звіті.

російські джерела стверджують, що наприкінці січня російські війська здобули територіальні здобутки в Запорізькій області, що, за оцінками ISW, швидше за все, було інформаційною операцією, спрямованою на розпорошення українських сил напередодні "вирішального наступу на сході країни".

Читайте також: Для рф жива сила є головним підсилювачем динаміки війни — ЗСУ

На думку експертів, росія не продемонструвала спроможності провести кілька великих наступальних операцій, необхідних для одночасного досягнення адміністративних кордонів Донецької області та захоплення Запоріжжя.

міністерство оборони росії розпочало низку заходів з реструктуризації та консолідації розрізнених нерегулярних формувань, що підтримують війну росії в Україні, у складі регулярних збройних сил росії.

В інституті зазначають, що мо рф, можливо, робить певні кроки для інтеграції добровольчих батальйонів у свою структуру.

А також припускають, що міністерство оборони росії, можливо, поспішає інтегрувати і професіоналізувати нерегулярні формування у свою регулярну структуру, а начальник російського генерального штабу генерал армії валерій герасимов користується прихильністю президента рф володимира путіна.

Читайте також: Перед вторгненням герасимов сказав, що рф «більше ніколи не буде приниженою» - Воллес

Аналітики повідомляють, що російські нерегулярні формування в Україні включають солдатів-контрактників, мобілізованих солдатів, сили фейкових "днр" та "лнр", добровольчі батальйони, сили резерву бойової армії росії, козацькі та чеченські загони, а також найманців "групи вагнера".

Ці формування мають різні цілі, обмеження, передумови, ієрархію та правовий статус. Після призначення герасимова командувачем Об'єднаного угруповання військ в Україні 11 січня мо рф ініціювало низку заходів з професіоналізації, і цілком логічно, що воно намагатиметься узгодити нинішню суміш сил у більш традиційну структуру.

Однак, як вказують експерти, зусилля з інтеграції збігаються з початком вирішальних наступальних операцій і, ймовірно, спричинять короткочасні перебої в роботі та протистояння між підрозділами, необхідними для проведення цих операцій.

"Здійснення складних структурних і адміністративних змін під час проведення великих наступальних операцій є незвичним кроком, хоч би якими доречними вони не були. герасимов, ймовірно, відчуває, що у нього є обмежений час, щоб внести зміни в російські війська, перш ніж неможливість досягти поставлених перед ним грандіозних цілей призведе до того, що він знову втратить прихильність путіна", – підсумовують аналітики.

Читайте також: росія відправила на Донеччину «СОБР» для придушення бунтів серед військових — Сили оборони

Як раніше повідомляв український Генштаб, противник проводить перегрупування на окремих напрямках, основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-