Пам’яті молодшого лейтенанта Максима Чумака (позивний «Дар»)

Пам’яті молодшого лейтенанта Максима Чумака (позивний «Дар»)

Хвилина мовчання
Укрінформ
Побратими звали його Божим Даром

Максим Чумак, військовослужбовець тактичної групи «Еней» 5-го стрілецького батальйону 27-ї Печерської бригади Нацгвардії, загинув 3 січня 2023 року поблизу м. Сватове, Луганська область.

Максим займався однією з найбільш мирних справ у світі – очолював підприємство зі зберігання зерна на Київщині (елеватор «Таганча»). Готувався до ще однієї мирної професії – опанував навички з управління нерухомими об’єктами. Був серед тих, чиї ідеї та завзяття мали б збудувати кращу Україну.

3 січня 2023 року під час виконання бойового завдання в лісах Луганщини на Сватівському напрямку він загинув від влучання ворожого снаряду в автівку. Чоловікові навіки буде 38 років…

Народився Максим Чумак в Києві у квітні 1984 року. З дитинства хлопчик загартовував у собі справжній чоловічий характер – він професійно займався дзюдо та самбо, став майстром спорту за цими дисциплінами, володарем чисельних нагород всеукраїнських та міжнародних змагань.

Спорт мав би стати його професійною долею, хлопця запрошували вступати до університету фізичного виховання та спорту. Але він обрав інший заклад - Державний податковий університет, де навчався на факультеті податкової справи, обліку та аудиту, і водночас закінчив кафедру військової підготовки, отримавши звання молодшого лейтенанта запасу.

26 лютого 2022 року Максим Чумак добровільно вступив до лав Національної гвардії України. Отримав позивний «Дар».

- А ти як хлібний дар чи як Божий дар? У відповідь з надзвичайною усмішкою він відповів:

- Я як Божий дар.

Для багатьох побратимів він справді був як Божий дар. «Найкращий командир», - згадують вони Максима.

Він із товаришами став легендою фронтового лісу під Кремінною, де у надзвичайно тяжких умовах вздовж лінії фронту виконував бойові завдання і рятував своїх.

У свій останній день Максим отримав поранення. Військовий лікар після огляду запропонував йому і побратиму із позивним «Хасан» виїхати для лікування на «велику землю». Але хлопці категорично відмовилися. «Дар» відповів, що не поїде з лісу, тому що у нього там «залишилися хлопці».

Повернувшись на лінію фронту, солдати продовжили свою роботу. Через кілька годин в автівку, в яку сіли «Дар» із «Хасаном», влучив ворожий снаряд…

За тиждень до своєї смерті, 27 грудня 2022 року, Максим Чумак за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне служіння українському народу був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Також готувалося вручення ордену «За МУЖНІСТЬ» II ступеня, але цю нагороду воїн отримає вже посмертно.

«Максима любили усі та будуть продовжувати любити, поважати та пам’ятати. Максим обрав шлях воїна. Війна забирає найкращих людей. Максим - наш Герой», - написала його дружина Ганна Литвиненко.

Фото: Спортивний комітет України, facebook.com/scu.org.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-