Строки проведення тендерів публічних закупівель скоротились удвічі - Мінекономіки

Строки проведення тендерів публічних закупівель скоротились удвічі - Мінекономіки

Укрінформ
Швидкість укладання угод за процедурою «Відкриті торги з особливостями», після затверджених Урядом нових правил закупівель, зросла вдвічі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«У жовтні Уряд ухвалив постанову, яка затверджує нові правила закупівель. Головна мета — забезпечити, з одного боку, швидкість, ефективність закупівель, а з іншого — справедливу конкуренцію і відкриті дані. І при цьому зберегти можливість безпечно здійснювати оборонні закупівлі», - розповіла заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Зазначається, що за статистикою загальна очікувана вартість закупівель цієї осені становила 238 млрд грн, рівень економії - 7,65 млрд грн, сума укладених контрактів - 133,52 млрд грн, кількість учасників закупівель - 96,7 тис.

Після того, як Уряд змінив порядок проведення публічних закупівель на час воєнного стану, швидкість укладання угод за процедурою «Відкриті торги з особливостями» зросла в два рази. Також збільшився обсяг закупівель через Prozorro Market.

Після внесення змін більш гнучким інструментом став Prozorro Market. Урядом було знято обмеження щодо максимальної суми закупівлі в каталогах. Тому типові товари (пальне, електроенергію, продукти харчування, ліки та медвироби тощо) стало можливо купувати за принципом електронного магазину або використовуючи запит цінових пропозицій. Такий крок значно зменшив адміністративне навантаження на закупівельників.

«Зросла значущість інструменту Prozorro Market: загальний обсяг закупівель через електронні каталоги перевищив 1 мільярд гривень. А успішні кейси закупівель навіть в умовах перебоїв з електропостачанням доводить те, що Prozorro Market є справді простим та зручним інструментом для швидких та прозорих закупівель», - розповіла Бігун.

За підрахунками фахівців, конкурентні процедури в Prozorro Market дозволяють економити до 10% коштів замовників, тендерні процедури забезпечують економію понад 5%.

Читайте також: Видатки загального фонду держбюджету сягнули ₴1,89 трильйона

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні Кабінет Міністрів ухвалив постанову стосовно особливостей проведення публічних закупівель на час воєнного стану. Зокрема, змінено пороги для обов’язкового проведення закупівель у Prozorro і дозволено тендери з пропозицією від одного учасника.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-