Чи можлива після путіна демократія в росії?

Чи можлива після путіна демократія в росії?

Укрінформ
Якщо в росії є демократи, хай би спробували створити невеличку демократичну країну, наприклад, Інгрію зі столицею у Санкт-Петербурзі. І відпустили би всі поневолені народи на свободу

Не лише західні інтелектуали, а й частина українських інтелектуалів вірить, що в росії після путіна можлива демократія.

Я навіть не хочу питати, а хто там демократ.

У мене просте питання: а яким чином демократи прийдуть до влади?

Очевидно, демократи можуть прийти до влади лише внаслідок демократичних виборів. А це означає не лише наявність багатьох партій у вибочому списку, а й наступне:

1. Рівний доступ всіх партій до медіа.

2. Можливість безпечно проводити агітацію на вулицях.

3. Громадський контроль над виборчими комісіями.

4. Суди, які не підіграють окремим кандидатам.

Звідки візьмуться в росії незалежні медіа, поліція, яка захищає агітаторів від бандитів, та хоч якісь суди, мені невідомо. Наприклад, марсіани можуть окупувати росію з метою провести чесні вибори. Але громадянське суспільство, без якого чесні вибори неможливі, їм не вдасться завезти з Марса, його треба вирощувати на місцях.

Але все ж таки, припустимо, що рожеві єдинороги (закреслено) марсіани окупували росію з метою проведення чесних прозорих виборів під міжнародним наглядом. Хто тоді переможе?

Переможе партія ресентименту, реваншизму, образи та помсти. Переможе партія дуже лівих економічних підходів у поєднанні з дуже правими політичним підходами – буквально, націонал-соціалісти.

Якщо ж демократи прийдуть до влади не внаслідок виборів, а збройним шляхом (цікаво, скільки в нинішній росії готових воювати за демократію?), то в процесі цієї боротьби вони втратять ідеали демократії, свободи й братерства, і тим більше в процесі збереження й консолідації влади над величезною імперією.

Якщо в росії є демократи, хай би спробували створити невеличку демократичну країну, наприклад, Інгрію зі столицею у Санкт-Петербурзі. І відпустили би всі поневолені народи на свободу. #деколонізація

(Пояснюю, чому так багато пишу й писатиму про долю російської імперії. Чим ближче наша перемога, а вона щодня все ближче, тим більше загроза втратити її на останніх кроках. Бо перемога – це мир, кращий за попередній; отже, українська перемога – це не лише звільнення всіх наших територій від окупантів, а стан справ, коли імперія більше ніколи не загрожує Україні.)

Валерій Пекар

Facebook

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-