З початку війни росія скоїла понад 2 тисячі злочинів проти довкілля

З початку війни росія скоїла понад 2 тисячі злочинів проти довкілля

Укрінформ
Від початку війни вже зафіксовано понад 2 200 злочинів проти довкілля, здійснених російськими загарбниками, завдана шкода вже перевищила 37,4 млрд євро.

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передає Міндовкілля.

“Зазвичай ми сприймаємо близько до серця втрати, які несе людина: смерті, поранення, руйнування домівок, шкіл та лікарень, зникнення рідних та близьких. Але ми рідко задумуємося про те, що ракета, яка впала десь далеко, забирає й часточку нашого життя. Забруднена водойма за десятки й сотні кілометрів забирає питну воду у кожного з нас. Коли руйнується ліс, втрачаємо ми всі, адже ліс – це багатство всього нашого народу", - зауважив очільник Міндовкілля.

Він нагадав, що від початку війни вже зафіксовано понад 2 200 злочинів проти довкілля. Шкода, завдана довкіллю вже перевищила 1 373 млрд гривень, або понад 37,4 млрд євро. Найбільше страждає повітря від горіння нафтопродуктів та лісових пожеж. 927 млрд гривень – такою є матеріальна шкода від забруднення повітря.

Зазначається, що всі розрахунки зроблені за новими методиками Міндовкілля щодо обрахунку шкоди, завданої водним ресурсам, ґрунтам, атмосферному повітрю, лісовому фонду, Азовському та Чорному морям. В Міндовкіллі ще доопрацьовують дві нові методики: для обрахунку збитків надрам, територіям та об’єктам природно-заповідного фонду.

Читайте також: рф завдала довкіллю України збитків на понад ₴1,35 трильйона

В Міндовкіллі зауважили, що 27 травня 2016 року Асамблея ООН з навколишнього середовища прийняла резолюцію, якою визнала роль здорових екосистем і раціонально керованих ресурсів у зниженні ризику збройних конфліктів.

Так, росія, маючи незліченні природні багатства зазіхає на те, чим володіє український народ. “Маємо не просто нераціональне використання природних ресурсів – російське вторгнення перетворює на згарище те, що їй не належить і не належатиме ніколи”, - додають в Міндовкіллі.

Зазначається, кожна людина має знати й усвідомлювати: імперські амбіції руйнують не лише держави і не лише вбивають людей – вони руйнують все, що є навколо нас на кожному квадратному метрі земної поверхні.

Як повідомляв Укрінформ, станом на листопад прокуратура здійснює процесуальне керівництво у 10 кримінальних провадженнях про екоцид, здійснений російськими військами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-