В Україні фізично знаходяться 12 підозрюваних у воєнних злочинах – Венедіктова

В Україні фізично знаходяться 12 підозрюваних у воєнних злочинах – Венедіктова

Укрінформ
Із наявних 118 підозрюваних у справах щодо воєнних злочинів наразі 12 осіб фізично знаходяться в Україні.

Про це у інтерв’ю, яке транслювали українські телеканали, заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, передає кореспондент Укрінформу.

"12 з них - фізично в Україні. І у нас наразі дозволяє законодавство притягати до відповідальності у "заочку". Зокрема, наразі розпочинається процес щодо ґвалтівника, це військовослужбовць рф, який неодноразово ґвалтував жінку у Київській області і вбив її чоловіка. Його фізично немає в Україні. Але це дуже важливо і для людей, які потерпіли, для їхніх родичів, правосуддя, щоб цей процес був обов’язково запущений", - поінформувала Венедіктова.

Вона підвердила, що коли цього чоловіка засудять в Україні, то наша держава зможе переслідувати його по всьому світу.

"По-перше, ми будемо вимагати його видачі, звичайно. Плюс, якщо він виїде з рф, він буде арештований. Плюс він ще, можливо, потрапить до наших рук, якщо він ще воює, і може бути військовополоненим. Окрім того, коли у рф, може буде колись, демократичний режим і буде у них нормальна влада, то вони мусять його видати", - сказала вона.

При цьому вона підтвердила також і те, що якщо в Україні когось засудять, то МКС уже не може судити цю особу за цей же злочин.

Окремо чиновниця уточнила, що у сексуальних злочинів, які були вчинені у звичайному житті і під час війни, - абсолютно різна методологія розслідування, оскільки жертви знаходяться у таких умовах, коли вони не тільки перебувають під величезним стресом, але вони все ще бояться за своє життя і своїх рідних.

"І тому для того, щоб ми говорили про значну кількість справ (цієї категорії – ред.), - то вони у нас з’являться після закінчення війни, коли жертви точно будуть розуміти, що вони – у безпеці, і що держава створила всі умови для їхнього захисту. І, окрім того, вони не хочуть бути статистикою, і потім переживати інші стреси, коли їхні знайомі, сусіди, просто журналісти вламуються у їхнє життя і питають, як вони почуваються після всього, що пережили", - поінформувала Венедіктова.

Читайте також: Сексуальні злочини росіян: у МВС закликали дотримуватися етики у висвітленні історій потерпілих

При цьому вона зазначила, що для того, щоб жертва зверталася до правоохоронних органів, вона має розуміти, що вона буде захищеною.

"Наразі буде судовий процес над цим ґвалтівником, то він буде, звичайно, закритий. І ми старатимемося якомога убезпечити жертв таких сексуальних злочинів", - сказала очільниця ОГП.

Крім того, Венедіктова заявила, що правоохоронці, що стосується подій з 24 лютого, уже ідентифікували 3 злочинців – ґвалтівників, і висунули їм підозру, і ця справа – уже у суді.

Як повідомлялося, генеральний прокурор Ірина Венедіктова прогнозує значне збільшення справ про зґвалтування українців російськими військовими після завершення цієї війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-