
Харківське метро: 89 днів роботи в режимі укриття
Харківська підземка функціонувала в режимі укриття 89 днів війни. Пропонуємо переглянути, як тисячі містян облаштовували свій прихисток під землею, ставали глядачами і учасниками концертів та майстер-класів, коли нагорі тривали масовані обстріли міста російськими військами.











Перші потяги Харківського метрополітену мають інтервал руху пів години, проїзд – безкоштовний. Поїзди курсують усіма трьома лініями, однак з обмеженнями на Салтівській. Там не відновлено роботу на ділянці від ст. м. «Академіка Павлова» до ст. м. «Героїв праці».
Крім того, станція метро «Держпром» працює тільки як пересадковий вузол, тобто зайти на станцію і вийти з неї не можна, а дозволяється тільки перейти на станцію «Університет» і навпаки. Графік роботи метрополітену для пасажирів – з 7:00 до 19:00.
За інформацією агентства, на станції Салтівської лінії «Героїв праці», найближчої до району Північної Салтівки, досі живуть до пів сотні людей і ще стільки ж приходять на ніч. Дехто втратив житло, але не хоче переїздити в запропонований гуртожиток, бо метро – найбезпечніше укриття, дехто боїться повертатися до своєї вцілілої квартири, оскільки район і досі періодично зазнає обстрілів. Керівництво станції переміщує людей у вестибюль, поки закритий для пасажирів метро.
Крім того, харків’яни і надалі можуть використовувати відкриті станції метро як тимчасове укриття під час повітряних тривог.
Як повідомляв Укрінформ, 16 травня у Харкові частково відновили рух автобусів та тролейбусів. На станціях метрополітену на той момент залишалося близько 3-4 тис. осіб – не лише з Харкова, а й із Харківської та інших областей. Їх обіцяли переселити до гуртожитків.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.