Роман Безсмертний. «Пам‘яті загиблих з мого рідного Мотижина»...

Роман Безсмертний. «Пам‘яті загиблих з мого рідного Мотижина»...

Укрінформ
Ігоря Сухенка турбувала моя присутність в Мотижині: Роман Безсмертний - про події в окупації

Роман Безсмертний - український політик, експосол України в Білорусі, один із авторів Конституції України, з болем засвідчив в своєму Фейсбуці криваві події в окупованому селі Мотижин (Київська область).

Наводимо його допис повністю.

"27 лютого, Мотижин окуповано… В нашій хаті 6 чоловік, бо забрали до себе родину, будинок якої розбомбили. На всіх одна буханка хліба. Я дивлюсь в плетену корзину, де тримаємо хліб і розумію, що цього надовго не вистачить.

Я зателефонував Ігорю Сухенку, своєму однокласнику і чоловіку старости села - Олі Сухенко. Ми зустрілися, обговорили ситуацію. І вже через 2,5 тижні Ігорю вдалося налагодити доставку хліба. Якось Оля Сухенко передала нам два батони і радісно сказала: «Все, тепер село буде з хлібом».

28 лютого в Мотижині не стало електрики, бо перебили високовольтні дроти і почали здихати всі мобілки. З’явилася нові проблема - відсутність зв’язку, холод і приготування їжі. Доводилося щодня топити піч аби не замерзнути і щось в чавуні зготувати. Температура в хаті не піднімалася вище +12. Дров було лише на тиждень. Але і тут на допомогу прийшов Ігор Сухенко. Швидко організував доставку в двір трьох кубів дров. Вони нас рятували в найхолодніші дні.

Фото: Роман Безсмертний, Фейсбук

Ми з Ігорем часто бачилися, уникали спілкування телефоном, це було небезпечно. Вороги постійно забирали у населення мобілки і перевіряли їх. З телефонів ми вичищали все що можливо і ховали їх.

Ігоря Сухенка турбувала моя присутність в Мотижині. «Не висовуйся, прошу, якщо дізнаються хто ти і схоплять, то буде проблема у всього села», - повторював він весь час.

У нас є генератор, то Ігор якось привіз 10 літрів пального аби ми могли всі підзарядити телефони. Завдяки кільком дзвінкам вдалося дивом вивезти родину, яка жила у нас, до Києва.

Великою проблемою кілька днів поспіль були пожежі в полях, горіла суха трава і підходила до будинків. Ми гасили полум‘я годинами… інколи зупиняли його на порозі…

Вранці 23 березня я знову зустрівся з Ігорем і передав йому ящик з медикаментами, бо його син Сашко займався розподілом і доставкою ліків в селі. Він і для моєї мами привозив таблетки. Ми домовилися з Ігорем, що вони з родиною наступну ніч заночують вже в нашій хаті. Чому? На той момент нашу хату обшукали російські військові… Значить, до нас вони б вже не прийшли…

Але ввечері не прийшли до нас Оля, Ігор і Сашко Сухенки… Зв‘язку з ним вже не було.

Велика подяка світлим людям!

Вічна пам‘ять всім загиблим!

Я вижив. Мені нестерпно боляче…

Днями односельці мене шукали в тій ямі.

Лелеки цього року не прилетіли… Велика біда в рідному селі…"

Дружина пана Безсмертного, Тетяна Мокріді в Фейсбуці теж додала:

"Роман вперше щось мені розказав про Мотижин.

Коли я в перший день війни заїхала в село, мені було боляче ходить… Я інтуїтивно відчувала велику біду. Я з дітьми поїхала, а він залишився. І почалося пекло. Місяць без зв‘язку і електрики в окупації. В‘їхати і виїхати неможливо… Тільки читаю в групі про розстріляні машини і трупи, які тижнями лежать на дорозі…

Хтось мені телефонував і висловлював передчасне співчуття, хтось повідомляв, що його взяли в полон і вбили.

А я тільки інколи отримувала повідомлення «Живий. Люблю вас». Вірила і молилась.

Його не знайшли в тій ямі в Мотижині… Мама Оля зараз виглядає на років 100, у неї ллються весь час сльози, трясуться руки і вона не може наїстися … хліба.

Фото: Дмитро Ларін

Вічна пам‘ять героям! Смерть ворогам!

Не пробачимо!"

Як раніше повідомляв Укрінформ, після звільнення Київщини були знайдено тіла по-звірячому вбитих старости села Мотижин Ольги Сухенко та її родини, яких узяли в полон російські загарбники 23 березня.

За фактом викрадення російськими військами старости села Мотижин на Київщині розпочато кримінальне провадження.

Перше фото з сайту: enovosty.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-