Місія ОБСЄ зафіксувала вантажівки хімзахисту в окупованій Макіївці

Місія ОБСЄ зафіксувала вантажівки хімзахисту в окупованій Макіївці

Укрінформ
СММ ОБСЄ зафіксувала в тимчасово окупованій Макіївці автоколону з трьох вантажівок (типу "Урал"), на бортах яких були написи "хімічний захист", та дві інші вантажівки, завантажені, ймовірно, боєприпасами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті № 18/2022, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 26 січня.

"У двох місцях у східній частині н.п. Макіївка (непідконтрольний урядові, 12 км на північний схід від Донецька) команда СММ бачила автоколону з 3 вантажівок (типу "Урал"), на бортах яких білими літерами були написи "хімічний захист" російською мовою, а також 2 вантажівки (типу "Камаз" і "Урал"), завантажені зеленими дерев’яними предметами (за оцінкою, ящиками для боєприпасів)", - йдеться у звіті.

Читайте також: Хімічна зброя і характерний запах російської дезінформації

Як відомо, раніше Головне управління розвідки МО України повідомляло, що російська окупаційна адміністрація втратила контроль над хімічними препаратами, які завозяться на тимчасово окуповані території України. Хімічне забруднення може призвести до екологічної катастрофи на сході нашої держави.

За інформацією воєнної розвідки України, 14 січня в окуповану російськими військами Горлівку на ПАТ "Концерн Стирол" доставлено ємності з аміаком, з яких через порушення герметичності здійснюється витік у повітря отруйних речовин.

Читайте також: Перемир’я, якого немає, «хімічна зброя» на Донбасі та інші маніпуляції проросійських медіа

Як зазначали у розвідці, спричинена діями російських окупантів техногенна катастрофа може бути використана для звинувачення України у застосуванні отруйних хімічних речовин та як привід для розширення збройної агресії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-