На військовий облік жінки мають стати до кінця 2022 року - ЗСУ

На військовий облік жінки мають стати до кінця 2022 року - ЗСУ

Укрінформ
Адміністративні стягнення за ухилення від постановки на військовий облік до кінця 2022 року не застосовуватимуться до жінок та їхніх роботодавців.

Про це начальник управління персоналу штабу КСВ ЗСУ Роман Горбач повідомив під час брифінгу в Києві, передає кореспондент Укрінформу.

“Керівним складом Збройних сил України проаналізовано і ухвалено рішення щодо реалізації взяття на військовий облік військовозобов’язаних жінок. Визначено терміни - до кінця 2022 року провести цю роботу. Одразу звертаю увагу, що до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, до цього часу однозначно не будуть притягуватися до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів контактування до них застосовуватися не будуть”, - поінформував Горбач.

За його словами, завдяки такому кроку ЗСУ отримає чітке уявлення щодо того, фахівці яких дефіцитних військово-облікових спеціальностей у разі необхідності можуть бути використані для оборони.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони затвердило перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ Міноборони ухвалено 11 жовтня 2021 року.

Документом затверджується перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних. Так, до переліку ввійшла велика кількість популярних професій, зокрема, медики, фармацевти, юристи, програмісти, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо. Приведення нормативно-правових актів у відповідність із наказом головнокомандувач Збройних сил України має забезпечити у шестимісячний термін з дня набрання документом чинності. З повним переліком професій можна ознайомитися за цим посиланням.

Ухилення від постановки на військовий облік тягне за собою накладення штрафів у розмірах 850-1700 гривень — на жінку; 5100-8500 гривень — на роботодавця.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-