РФ використовує нові форми і методи війни, зокрема у сфері кіберпростору – розвідка

РФ використовує нові форми і методи війни, зокрема у сфері кіберпростору – розвідка

Укрінформ
Росія активно залучає інформаційний простір для дискредитації влади України, Збройних сил і нагнітання обстановки загалом на тлі нарощування військ біля кордонів нашої держави.

Як передає Укрінформ, про це в програмі «На самом деле: Крым» на телеканалі «Дом» розповів Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

"Якщо ми говоримо про класику підготовки, наприклад, стратегічної наступальної операції, то першим пунктом у збройних силах Росії йдеться так: це завоювання переваги в інформаційному просторі. Інформаційний простір — це, з погляду росіян, означає задушити противника в інформаційному полі. Тобто нав'язати погляд і, відповідно, потім використовувати це вже для досягнення успіху", — зазначив він.

Представник ГУР зауважив: якщо Росія захоче зробити провокацію, вона це зробить. І вкидання про "загиблого хлопчика", "розіпнутих дітей" — своєрідна перевірка нашої спільноти, громадської думки на те, як буде реагувати населення України на такі заходи. За його словами, інформаційна складова на сьогодні дуже сильна. Вона спрямована і на дискредитацію нашого керівництва, на дискредитацію Збройних сил, адже це істерія, в якій росіяни говорять про те, що Україна "готується завоювати Крим, повернути схід".

"Що це буде те саме, що робив Азербайджан у Нагорному Карабасі", - сказав Скібіцький.

Читайте також: Кулеба - главі МЗС Франції: Ця ескалація містить елемент, якого ми раніше не спостерігали

Також представник розвідки акцентував, що РФ сьогодні активно використовує нові форми і методи протистояння, зокрема у сфері кіберпростору. До того ж не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

"Росія останнім часом намагається не повторитися. І якщо ми говоримо про те, що було в 2014-2015 роках, це не обов'язково буде застосовуватися сьогодні", — додав він.

Як повідомлялося, за останні 7 років в Євросоюзі зафіксували понад 4 тис. прикладів кремлівської дезінформації проти України.

Останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході та півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що окрім стягування військ до українського кордону Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-