ЗСУ прийняли на озброєння дрон Spectator-М1

ЗСУ прийняли на озброєння дрон Spectator-М1

Відео
Укрінформ
Безпілотний авіаційний комплекс Spectator-М1 прийнято на озброєння Збройних сил України.

Про це повідомляє Укроборонпром.

"Модернізований та вдосконалений безпілотний авіаційний комплекс Spectator-М1, який створений ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова", що входить до складу ДК "Укроборонпром", прийнято на озброєння Збройних Сил України. Відповідний наказ, за результатами успішних державних випробувань, підписав Міністр оборони України Степан Полторак", - йдеться у повідомленні.

Поінформовано, що Spectator-М1 – вдосконалена версія безпілотників Spectator від ВАТ "Меридіан" ім. С.П Корольова". Spectator-М1 призначений для ведення повітряної розвідки як в день, так і в ночі.

Під час модернізації безпілотний комплекс отримав новий тепловізор, досконалішу станцію управління, а також зменшену вагу, що дозволяє йому знаходитись у повітрі більше часу.

Як зазначається, враховуючи малі розміри Spectator-М1, спеціально підібраний колір фюзеляжу, а також малу ефективну площі розсіювання, він залишається непомітним для противника. А ефективна система управління та зв’язку дозволяє виконувати завдання навіть під час активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Модернізація також стосувалася різних систем БПЛА, зокрема програмного забезпечення, яке дозволяє працювати з різними системами координат та проводити їх конвертацію, визначаючи точні координати цілі. Окрім того, безпілотник отримав нову парашутну систему, що дозволило зменшити швидкість посадки до 3 м/с.

Новітній Spectator-М1 піднімається на висоту до 3 600 метрів, має максимальну швидкість у 120 км/год, швидкість, при якій виконується завдання, – 70 км/год. У повітрі безпілотник може знаходитися понад дві години. Комплекс здатен передавати відеоінформацію у цифровому кодованому вигляді, а дальність польоту Spectator-М1 становить до 150 км.

Наразі фахівці ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова" готують Spectator-М1 до серійного виробництва, яке планується розгорнути у рамках Державного оборонного замовлення.

Читайте також: ЗСУ прийняли на озброєння систему "Ятрань", що виявляє підводні човни

Перші безпілотні комплекси Spectator для Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України були поставлені ще у 2015 році. В українському війську він пройшов підконтрольну експлуатацію, а прикордонникам, завдяки цим безпілотникам, вдалося практично повністю закрити українським кордон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-