Аудит Укроборонпрому розпочався - Порошенко

Аудит Укроборонпрому розпочався - Порошенко

Укрінформ
Президент Петро Порошенко заявляє, що аудит державного концерну “Укроборонпром” вже розпочався.
Про це він сказав під час публічної дискусії з представниками позапартійної ініціативи Виборча рада UA та коаліції громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Аудит розпочався. Аудит розпочався з того, що прийнято відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким зобов’язали “Укроборонпром” надати необхідні документи, в тому числі йдеться про зняття грифу таємності, і підібрати тих аудиторів, які будуть мати доступ до державної таємниці для того, щоб зробити чесний і неупереджений аудит, який викликає довіру”, - підкреслив Порошенко.

Глава держави зауважив, що аудит “коштує мільйони й мільйони доларів, які треба сплатити з державного бюджету”.

Порошенко зазначив, що ініціював відповідне рішення РНБО, щоб перевірити, чи правдиві дані, викладені в журналістському розслідуванні програми “Наші гроші” щодо ймовірної корупції в “Укроборонпромі”.

“Бо з будь-якими матеріалами розслідування треба йти в правоохоронні органи, а стаття в найшанованішому виданні - це просто інформація, тим більше, що вона взята з витоку, який відбувся в правоохоронних органах”, - сказав Президент.

Порошенко також зауважив, що до аудиту допущена одна з чотирьох всесвітньо відомих компаній, якій довіряють у світі, і наголосив, що його завдання - забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню.

“Я наголошую, що за 3 роки в мене не було жодного випадку, коли були б розслідування будь-яких правоохоронних органів і коли будь-хто в будь-який час втрутився в це розслідування. Навпаки, там де є розслідування по оборонпрому, стосується директорів заводів, стосується директорів фірм або стосується навіть пана Гладковського, було сказано: “винен - розслідуйте і притягайте”, - заявив Президент.

Порошенко також звернув увагу, що розслідування щодо ймовірної корупції в “Укроборонпромі” з’явилося саме перед президентськими виборами.

“Три роки в розслідуванні не було жодного прогресу. За рік до виборів був організований виток інформації. Рівно за місяць до виборів не випадково ця інформація була оприлюднена. Пройшов місяць. Реакція Президента абсолютно чітка”, - сказав Порошенко.

По-перше, як зауважив глава держава, було невідкладно звільнено першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який фігурував у журналістському розслідуванні.

“Не тому, що доведена його вина - в нас по Конституції це виключно через суд, а тому, що є підозра, що він може перешкоджати слідству, і саме тому було прийнято таке рішення”, - сказав Президент.

Також, за словами Порошенка, було запропоновано всім фігурантам, включно з Гладковським, пройти детектор брехні.

Також, як наголосив Президент, були ініційовані зміни до законодавства, відповідно до яких має бути знято гриф секретності з окремих розділів державного оборонного замовлення. Окрім того, було призначено героя АТО, полковника Сергія Кривоноса на посаду заступника секретаря РНБО замість звільненого Гладковського.

“Він (Кривонос - ред.) почав саме з аудиту, зняття секретності, перезавантаження спостережної ради і забезпечення прозорості. Впевнений в тому, що це лише початок процесу”, - сказав Порошенко.

Президент також наголосив, що потрібно боротися з корупцією, а не використовувати ці факти для політичної боротьби.

Читайте також: Укроборонпром створив нову БТР-3КШ з автоматизованою системою управління

Як повідомлялося, Президент ініціював аудит держконцерну "Укроборонпром" за участю міжнародних експертів після оприлюднення журналістського розслідування про корупцію в оборонній сфері.

Порошенко 16 березня підписав указ, яким ввів у дію відповідне рішення РНБО від 6 березня «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення», в якому йдеться про аудит "Укроборонпрому".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-