П’ять років російської агресії: МЗС заявляє про 13 тисяч загиблих і 30 тисяч поранених

П’ять років російської агресії: МЗС заявляє про 13 тисяч загиблих і 30 тисяч поранених

Укрінформ
Від початку агресії Росії проти України загинули майже 13 тисяч осіб, 30 тисяч поранені, ще 1,5 мільйона стали переселенцями.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з приводу 5-х роковин початку збройної агресії Росії проти України.

"Результати агресії - драматичні і безпрецедентні для післявоєнної Європи: близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, 1,5 мільйона переселенців, масоване руйнування Донбасу, узурпація української власності в окупованому Криму, масштабні порушення окупаційною владою прав людини та міжнародного гуманітарного права, політичні переслідування та залякування українських громадян з метою придушення будь-яких проявів анти-окупаційних настроїв, прискорена масштабна мілітаризація окупованого півострова", - наголосили в МЗС.

Як нагадали у зовнішньополітичному відомстві, Росія 5 років тому, грубо порушуючи міжнародне право, розпочала окупацію Криму. І хоча незаконний фейковий референдум і російський статус Криму не був визнаний міжнародною спільнотою, неготовність міжнародної спільноти рішуче відреагувати на зухвалий акт агресії з боку Росії дозволила злочинному кремлівському режиму продовжити агресію та окупувати частину українського Донбасу, підкреслили в МЗС, додавши, що 25 листопада Росія вчергове здійснила відкритий акт агресії проти України, атакувавши українські кораблі у Керченській протоці та нейтральних водах Чорного моря.

Водночас у відомстві підкреслили, що героїчними зусиллями українських вояків, завдяки наростаючій політичній і практичній підтримці міжнародних партнерів Україна продовжує стримувати агресію. Також створено потужну міжнародну коаліцію, яка активно підтримує Україну, нарощує тиск на Росію, вимагаючи повної деокупації українських територій і підвищуючи ціну продовження агресії.

У зв’язку з цим в МЗС наголосили, що спільна вимога України і міжнародних партнерів від Росії — негайне звільнення усіх політв’язнів і військовополонених. Подальше зволікання Москви з виконанням цієї вимоги повинно мати цілком конкретні, у тому числі санкційні, наслідки, заявили у відомстві.

Крім того, в міністерстві наполягають, що припинення агресії РФ в Донбасі повинне опиратися на повноцінну миротворчу місію ООН, мандат якої має включати всю зону конфлікту.

Також у заяві зазначається, що міжнародне співтовариство надає підтримку Україну у кримському питанні, про що свідчить низка резолюцій ГА ООН, які дають однозначні оцінки політиці Москви, вимагають від Росії дотримання норм міжнародного гуманітарного права та деокупації півострова, засуджують мілітаризацію Криму та прилеглих частин Азовського і Чорного морів.

Читайте також: За час агресії РФ загинули 2949 українських воїнів

Крім того, у міністерстві нагадали, що сьогодні, 20 лютого, в Генасамблеї ООН, за участю Президента України Петра Порошенка вперше відбувається обговорення ситуації на окупованих територіях, що є черговим свідченням неприйнятності дій Москви для міжнародної спільноти.

У відомстві висловили вдячність партнерам і за практичну допомогу у розвитку українських Збройних Сил, проведенні реформ і стабілізації економічної ситуації держави, на яку важким тягарем лягла війна, і наголосили, що лише економічно і військово сильна демократична Україна зможе змусити ворога відступити.

Також в МЗС зазначили, що відновлення територіальної цілісності України необхідне не лише для забезпечення майбутнього нашого народу. "Це – умова відновлення довіри до європейської та світової системи безпеки, яка має базуватися на безумовній повазі незалежних держав до норм міжнародного права та жорсткій відсічі її порушникам", - підкреслюється в заяві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-