У Росії не виділили кошти на черговий «гумконвой» для ОРДЛО — Тимчук

У Росії не виділили кошти на черговий «гумконвой» для ОРДЛО — Тимчук

Укрінформ
Росія в січні 2019 року не відправила на окуповані території Донбасу черговий «гуманітарний конвой», оскільки для МНС Росії не були на це виділені кошти.

Про це написав у Facebook координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат Дмитро Тимчук.

«У січні цього року російська сторона не здійснювала доставку т.зв. гуманітарного вантажу жителям тимчасово окупованих Російською Федерацією окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) ... При цьому існувала практика доставки т.зв. «Гуманітарного вантажу» в ОРДЛО приблизно один раз на місяць, що давало змогу Москві говорити про «постійну підтримку населення Донбасу», яке «страждає від української хунти», - зазначив Тимчук, нагадавши, що останній «гумконвой» було доставлено 20 грудня 2018 року.

За його словами, причиною невідправлення вантажу в січні цього року, за інформацією групи «ІО», є «відсутність фінансування міністерства РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійного лиха (МНС Росії) на початку цього фінансового року за статтею закупівлі т.зв. «Гуманітарного вантажу» для жителів ОРДЛО».

Крім того, як повідомив Тимчук, і раніше загальна завантаженість автомобілів російського «гуманітарного конвою» в різні роки в середньому становила 50-70%.

«Тобто Росія навмисно використовувала для своїх «гумконвоїв» невиправдано велику кількість вантажівок для пропагандистських цілей, а також для вивезення з ОРДЛО обладнання захоплених підприємств Донбасу та інших матеріальних ресурсів», - зазначив координатор «ІО».

Тимчук також нагадав, що, за даними «ІО», всього протягом 2014-2018 років Росія здійснила доставку 84 «гуманітарних конвоїв»: у 2014 році - 10; у 2015 - 38, у 2016 - 11, у 2017 - 13 і в 2018 - 12.

Читайте також: Горбулін: РФ готується до війни, в якій Україна - не єдина мішень

Як повідомляв Укрінформ, офіційний Київ не раз заявляв, що російський «гуманітарний конвой» потрапляє на територію України з порушенням усіх процедур, оскільки його не перевіряють ні українські прикордонники і митники, ні представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Водночас МЗС України не раз вимагав від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки так званої гуманітарної допомоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-