Муженко: 112 мільярдів — мінімум, що треба на армію наступного року

Муженко: 112 мільярдів — мінімум, що треба на армію наступного року

Укрінформ
Начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко заявив, що для армії у 2019 році необхідне фінансування на рівні щонайменше 112 млрд гривень.

Про це керівник Генштабу сказав в інтерв'ю BBC News Україна.

"Ми порахували, що це має бути сума приблизно 112 млрд грн. Це мінімальна потреба для армії. А нам поки доводять показники на 82 млрд грн. І це явно недостатньо для того, щоб утримувати ЗСУ в боєздатному стані, я вже не кажу про нарощування спроможності", - сказав він.

За словами Муженка, спостерігається відтік військових кадрів, в тому числі через проблеми матеріального характеру. Це може мати серйозні наслідки для боєготовності ЗСУ. Він пояснив, що через звільнення в армію набирають нових контрактників, яких треба знову готувати. "А через певний термін вони знову звільняються. Нам потрібно тримати потужне ядро ЗС, тоді це сприятиме посиленню спроможності армії", - наголосив він.

Читайте також: Муженко підписав наказ про декомунізацію в армії

"Наші дослідження показують, що базовим грошовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тисяч. У нас зараз 7 тисяч, ця цифра має зрости щонайменше удвічі. Тоді це буде достойний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та те напруження, яке вони відчувають", - розповів Муженко.

При цьому він запевнив, що на передову ця ситуація не впливає, адже там значно більші грошові виплати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-