П'яні бойовики змусили спостерігачів їхати замінованою дорогою - ОБСЄ

П'яні бойовики змусили спостерігачів їхати замінованою дорогою - ОБСЄ

1288
Ukrinform
П'яні бойовики змусили спостерігачів СММ ОБСЄ їхати замінованою дорогою.

Про інцидент повідомляється в звіті місії на сайті Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

«СММ у складі шести співробітників Місії на двох броньованих автомобілях прямувала на схід через н. п. Петрівське (непідконтрольна уряду, 41 км на південь від Донецька) по дорозі, якої спостерігачі в останній раз користувалися 20 лютого 2018 року. Приблизно в 10 метрах на схід від перехрестя в селі перший автомобіль проїхав через недавно викопаний, проте добре замаскований рів, розташований поперек дороги і заповнений щебенем», - йдеться у звіті.

У цей момент на північному кінці рову, орієнтовно за 1 метр від дороги спостерігачі помітили в невеликому поглибленні підозрілий предмет, який був наполовину засипаний щебенем. Автомобілі негайно зупинилися. За оцінкою спостерігачів, це була протитанкова міна ТМ-62 з проводом дистанційного керування, протягнутим до міни з чагарника на північній стороні дороги, а від міни — ще далі на південь через дорогу до нещодавно викопаного рову, що складається з декількох невеликих округлих заглиблень, заповнених щебенем. Предмет знаходився за 300 метрів до південного сходу від місця розташування камери СММ в Петровському і в 500 метрах на схід від східного краю ділянки розведення.

Читайте також: На Донбасі ворог гатить із забороненої зброї, поранені четверо бійців – штаб

Коли спостерігачі обмірковували можливість використовувати інші дороги, щоб безпечно покинути цей район, з східного напрямку до першого автомобілю СММ підійшов озброєний автоматом (АК-74) член збройних формувань з ознаками сп'яніння. Він сказав спостерігачам негайно залишити цей район, додавши, що далі на схід їх не пропустять. Незважаючи на те, що команда СММ вказала йому на наявність міни, він не дозволив проїхати в східному напрямку, не залишивши таким чином спостерігачам іншого вибору, окрім як їхати назад в західному напрямку, знову переїжджаючи заповнений щебенем нещодавно викопаний рів біля виявленої міни. Після цього перший автомобіль СММ проїхав по південній стороні дороги до перехрестя як можна далі від міни, яку було видно.

На перехресті, покидаючи цей район, члени патруля Місії бачили інші заповнені щебенем рови, а також дріт дистанційного керування, протягнутий з заповненого щебенем рову на західній стороні перехрестя. Патруль СММ благополучно повернувся на базу в Донецьку і повідомив про інцидент представників збройних формувань.

Інцидент стався 22 червня днем.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-