ОБСЄ фіксує сотні порушень “тиші” в районі фільтрувальної станції

ОБСЄ фіксує сотні порушень “тиші” в районі фільтрувальної станції

713
Ukrinform
Тривале невиконання Мінських угод загрожує роботі Донецької фільтрувальної станції (ДФС) та наражає на ризик цивільне населення з обох боків лінії зіткнення.

На цьому наголосив у четвер у Києві голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан, повідомляє прес-служба СММ ОБСЄ.

“Необхідно гарантувати захист цивільних працівників, які забезпечують роботу Донецької фільтрувальної станції, і цивільних спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ), котрі наразі сприяють забезпеченню доступу працівників до станції”, — заявив Апакан.

Голова Місії з занепокоєнням відзначив, що Мінські домовленості і далі не виконуються. За його словами, час від часу в районі Донецької фільтрувальної станції СММ за день фіксувала сотні порушень режиму припинення вогню, що наражає на ризик життя людей і загрожує функціонуванню станції, від якої залежить забезпечення питною водою понад 300 тис. осіб з обох боків лінії зіткнення.

Читайте також: Бойовики прицільно гатять на двох напрямках, Міноборони назвало "гарячі точки"

За словами голови Місії, ці порушення чиняться, незважаючи на нещодавно надані гарантії безпеки. Він також наголосив, що сторони зобов’язалися припинити вогонь ще у вересні 2014 року, а минулого року дійшли розуміння, що потрібно забезпечити захист Донецької фільтрувальної станції та інших життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури.

СММ продовжує сприяти налагодженню діалогу та готова і надалі це робити, але, як зазначив Апакан, “відповідальність за благополуччя цивільного населення лежить виключно на сторонах”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-