Миротворців ООН на Донбасі може бути до 40 тисяч - Полторак

Миротворців ООН на Донбасі може бути до 40 тисяч - Полторак

Укрінформ
Чисельність миротворчої місії ООН  може становити від 10 до 40 тисяч залежно від поставлених цілей - підтримання миру чи примушування до миру.

Про це сказав міністр оборони України Степан Полторак в інтерв'ю журналістам BBC News Україна, опублікованому у вівторок на сайті Міноборони.

"Для того, щоб ми могли чітко розрахувати, яка кількість миротворців потрібна, важливо визначити, яку задачу буде виконувати миротворча місія. Може бути два варіанти: підтримання миру і примушування до миру. Якщо мова йде про підтримання миру, то, за нашими розрахунками, місія може скласти від 10 до 25 тисяч. Якщо мова буде йти про примушення до миру, то цифра може бути 35 - 40 тисяч", - зазначив Полторак.

Відповідаючи на запитання, чи розробило вже Міноборони план взаємодії Збройних сил України з миротворцями,  він сказав, що Україна має величезний досвід у цьому питанні, багато офіцерів, генералів, військовослужбовці пройшли миротворчі місії: починаючи від начальника Генштабу, завершуючи командирами частин. "Тому ми чітко розуміємо, як треба взаємодіяти з місією", - зауважив міністр.

Читайте також: Підстав для нової хвилі мобілізації немає - Полторак

За його словами, через миротворчі місії пройшли понад 20 тисяч українських військовослужбовців, і зараз українські миротворці за кордоном виконують міжнародні зобов'язання. При цьому Полторак зауважив, що на сьогодні не бачить необхідності повертати їх до України в разі розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН. "У тих військовослужбовців, які на сході України, є достатньо досвіду. Він точно більший, ніж у миротворців", - сказав  міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-