Полторак розповів, як працюватиме штаб після завершення АТО

Полторак розповів, як працюватиме штаб після завершення АТО

Укрінформ
Міністерство оборони вже підготувало органи військового управління, які виконуватимуть завдання у Донецькій і Луганській областях після завершення антитерористичної операції 30 квітня.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв'ю BBC News Україна.

"30 квітня ми завершуємо проведення АТО і переходимо до проведення операції Об'єднаними силами на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом", - зазначив міністр.

За його словами, міністерство вже підготувало "органи військового управління, які виконуватимуть завдання в Донецькій і Луганській областях".

"Були проведені навчання і буквально під час розмови з вами (інтерв'ю відбулося 21 квітня - ред.) здійснюється передислокація органів військового управління, заміна частин і підрозділів, реструктуризація військових частин і їх заміна", - сказав керівник МОУ.

Міністр уточнив, що новою операцією керуватиме командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв, який управлятиме підготовкою і керівництвом всіх сил оборони - не тільки ЗСУ, а й СБУ, поліції, Нацгвардії, прикордонників.

Основне його завдання - "звільнити територію від окупантів та захистити територіальну цілісність України", наголосив Полторак.

Говорячи про чисельність українських сил на Донбасі, міністр відповів, що "все буде залежати від обстановки".

"Якщо на першому етапі це буде операція зі стабілізації ситуації, то, на мою думку, буде достатня і та кількість, яка сьогодні є. Якщо буде ситуація ускладнюватися або буде ухвалене рішення про звільнення території - тоді, звичайно, і кількість особового складу необхідно буде збільшувати", - сказав Полторак.

Крім того, на його переконання, переформатування операції у зоні конфлікту вплине і на життя цивільних: "Вони будуть чітко розуміти, від кого залежать рішення, вони будуть чітко розуміти, що є вертикаль управління цими територіями і, я думаю, що життя для цих людей буде легшим".

Як відомо, у січні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

Читайте також: У Міноборони розказали про гарантії безпеки для Донецької фільтрувальної

У ньому Росію вперше визнали "агресором та окупантом" через її дії у Криму та на Донбасі.

Документ також передбачає переформатування АТО в "заходи щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях".

За цим рішенням, керівництво операцією переходить від Служби безпеки, яка формально керує АТО зараз, до Збройних сил.

У березні Президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-