Для розмінування Донбасу потрібна донорська допомога - МінТОТ

Для розмінування Донбасу потрібна донорська допомога - МінТОТ

Укрінформ
Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш припускає, що витрати на розмінування всього Донбасу можуть перевищити 800 мільйонів доларів, і розраховує на донорську допомогу з боку інших країн.

Про це він сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Тут бюджет буде просто величезний. Силами України можна звичайно щось зробити, але ми будемо сподіватися на те, що донорська допомога надійде для вирішення цієї проблеми. У нас є попередні підтвердження від багатьох країн про те, що вони долучаться до фінансування таких проектів за певних умов - ухвалення закону, дотримання стандартів і так далі", - сказав Черниш.

Читайте також: Могеріні обговорила з Чернишом розмінування на Донбасі та його екологію

Урядовець порівняв Україну із Хорватією. Ця країна за площею десь 50 тисяч квадратних кілометрів. За 20 років вона витратила більше 800 мільйонів доларів на розмінування своєї території. Черниш уточнив, що це приблизні цифри, повну оцінку можна буде зробити після звільнення окупованих територій Донбасу.

"Це наші такі оцінки, тому я вам відповів, спираючись на співставлення. А щоб сказати точно, треба зробити точну оцінку", - сказав він.

У 2017 році вибухотехніки провели розмінування у Донецькій та Луганській областях на площі майже 26 тис. га і знешкодили близько 326 тис. вибухонебезпечних предметів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-